Koncert Kameralny

W niedzielę, 28 maja 2023 r. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie odbył się Koncert Kameralny.
Olsztyński Zespół Kameralny – Pro Musica Antiqua w składzie Leszek Szarzyński – flet, Monika Dondalska – skrzypce, Paweł Panasiuk – wiolonczela, Agnieszka Panasiuk – fortepian, Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopran zaprezentował zgromadzonej publiczności utwory od baroku do współczesności. Koncert poprowadził Leszek Szarzyński.
Koncert odbył się w ramach programu „Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur”, dzięki któremu słuchacze mają okazję zainteresować się pięknem obiektów, często o wysokich walorach historycznych.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin oraz Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.
Organizatorami koncertu byli: Związek Gmin Warmińsko Mazurskich, Gmina Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.