W krainie bajek

We wtorek w Centrum Kultury – Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,W krainie bajek”. Przedszkolaki wysłuchały wierszyk Wandy Chotomskiej oraz obejrzały ,,Gumisie”.

Dyskusyjny Klub Książki

Czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki proszone są po odbiór książek w bibliotece. Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 21 marca o godz. 17:00.

Teatr przy stoliku pt. ,,Uwaga! Rozwód”

14 lutego w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie odbył się Teatr przy stoliku pt. ,,Uwaga! Rozwód”.
UWAGA! ROZWÓD! to zabawna, wzruszająca opowieść, powstała na kanwie powieści amerykańskiego dramatopisarza Williama G.Thundera. Spektakl opiera się głównie na grze aktorskiej, rezygnując z wielkiej scenografii i bogatych kostiumów. Sztuka W.G.Thundera przypomina nam, jak w codziennej gonitwie łatwo zapomnieć o tym, co w życiu najważniejsze…

 

Źródło: SIS Rybno

Koło modelarskie

W każdy piątek o godzinie 16:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbywają się zajęcia modelarskie prowadzone przez Pana Jarosława Bielskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Teatr przy stoliku

W czwartek 14 lutego o godzinie 17:00 w Centrum Kultury – Bibliotece odbędzie się Teatr przy stoliku pt. ,,Uwaga! Rozwód”. Serdecznie zapraszamy!

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek 14 lutego o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmów będzie książka Zygmunta Miłoszewskiego pt. ,,Gniew”.

II Nocny Turniej FIFA

Rybno: Konrad Zalewski wygrał II Nocny Turniej Fifa 2019!
W sobotę, 2 lutego 2019 roku o godz. 18:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbył się II Nocny Turniej Fifa 2019 „Pyszczek i Syla” organizowany przez Dawida Zelmę (koordynator), Pawła Filipa, Krystiana Labickiego i Sylwestra Kasprowicza we współpracy z GBP w Rybnie oraz Przedsiębiorstwem Społecznym „Pyszczek i Syla” Sp. z o.o.
Zawodnicy rozegrali turniej systemem „brazylijskim” na czterech stanowiskach. Dzień przed zawodami odbyło się losowanie live par eliminacyjnych. Do finałów awansowało 4 spośród 30 zawodników: Marek Czarnecki, Piotr Sobotka, Tomasz Żuralski i Konrad Zalewski. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Marek Czarnecki, który pokonał Piotra Sobotkę w dwumeczu 5:4 i 3:2. W finale Konrad Zalewski dopiero po trzecim pojedynku zwyciężył z Tomaszem Żuralskim 3:0, 2:5 i 2:1. Najlepszym zawodnikom II Nocnego Turnieju Fifa 2019 „Pyszczek i Syla” pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne wręczał Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski.
– Serdeczne podziękowania należą się Dawidowi Zelmie, Pawłowi Filipowi oraz Krystianowi Labickiemu za zorganizowanie turnieju, a także Dyrektorowi Centrum Kultury w Rybnie – Jarosławowi Rolkowskiemu oraz pracownikom za jak zawsze miłą współpracę. Dziękujemy także Przemysławowi Leśniewskiemu, Mateuszowi Kowalewskiemu i Tomkowi Żuralskiemu za użyczenie sprzętu. – Prezes Przedsiębiorstwa Społecznego „Pyszczek i Syla” Sp. z o.o. Piotr Zabłotny.

Źródło: SIS Rybno

W krainie bajek

We wtorek 5 lutego bibliotekę odwiedziły przedszkolaki w ramach spotkań W krainie bajek. Dzieci najpierw wysłuchały bajkę o zimowym dniu świnki Peppy, a następnie obejrzały ,,Smerfy”.

Turniej FIFA19 dla dzieci

W piątek, 1 lutego 2019 roku o godz. 12:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbył się I Turniej FIFA 2019 „Pyszczek i Syla” dla dzieci do lat 16-stu, zorganizowany przez Dawida Zelmę (koordynator), Pawła Filipa, Krystiana Labickiego i Sylwestra Kasprowicza we współpracy z GBP w Rybnie oraz Przedsiębiorstwem Społecznym „Pyszczek i Syla” Sp. z o.o.
Najlepszym graczem I Turnieju Fifa 2019 „Pyszczek i Syla” został Szymon Piórkowski z Szkoły Podstawowej w Rybnie. Na drugim stopniu podium znalazł się Jakub Smyczyński, a na trzecim – Kacper Wantowski. Czwarte miejsce w turnieju wywalczył Oliwier Laskowski.

Źródło: SIS Rybno.

Ptaki w naszym otoczeniu

W piątek 1 lutego w Centrum Kultury – Bibliotece odbyło się spotkanie z Panem Mariuszem Sękowskim pt. Ptaki w naszym otoczeniu. Poznaliśmy ptaki występujące w naszej okolicy oraz sposoby ich dokarmiania. Pan Mariusz Sękowski przekazał budki dla ptaków, które zamontowaliśmy przed biblioteką.