W środę 28 lipca na targowisku w Rybnie przy ulicy Ogrodowej odbędzie się kolejne muzyczne spotkanie integracyjne dla seniorów.
Zapraszają Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Rajd rowerowy Świętego Jakuba

W niedzielę 25 lipca odbył się RAJD ROWEROWY ŚWIĘTEGO JAKUBA zorganizowany przez Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Przejazd miał charakter edukacyjno-rekreacyjny. Uczestnicy pokonali na rowerach dystans 20 km z Rybna przez Jeglię, Gronowo do Kopaniarzy, dowiadując się po drodze informacji na temat życia Świętego Jakuba. Po przejechaniu trasy na rowerzystów czekał poczęstunek oraz certyfikat ukończenia rajdu

Dziękujemy sołtysom wraz z radami sołeckimi za przygotowanie posiłków w każdej miejscowości oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeglii za zabezpieczenie trasy.

zdjęcie z Rajdu Św. Jakuba zdjęcie z Rajdu Św. Jakuba

zdjęcie z Rajdu Św. Jakuba zdjęcie z Rajdu Św. Jakuba

zdjęcie z Rajdu Św. Jakuba zdjęcie z Rajdu Św. Jakuba

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek 22 lipca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omówiona została książka           pt. „Zielony dom”.

zdjęcie ze spotkania DKK

zdjęcie ze spotkania DKK

Muzyczne spotkanie integracyjne dla seniorów

14 lipca na placu targowiska w Rybnie odbyło się MUZYCZNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE DLA SENIORÓW zorganizowane przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczestników, którzy świetnie się bawili.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę 28 lipca!

zdjęcie z imprezy MUZYCZNE SPOTKANIE DLA SENIORÓW zdjęcie z imprezy MUZYCZNE SPOTKANIE DLA SENIORÓW

zdjęcie z imprezy MUZYCZNE SPOTKANIE DLA SENIORÓW zdjęcie z imprezy MUZYCZNE SPOTKANIE DLA SENIORÓW

Zapraszamy na spotkanie autorskie

Wieczór autorski z Mariuszem Cybulskim i Bogusławem Łukwińskim

Zapraszamy na wieczór autorski z Mariuszem Cybulskim i Bogusławem Łukwińskim – autorami książki pod tytułem „A jeśli taka wola Twa…”.

Książka powstała w związku z przypadającą w tym roku 25 rocznicą tragicznej śmierci dwóch strażaków                      z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabinach, którzy polegli podczas akcji gaśniczej.

Spotkanie rozpocznie się dnia 11 lipca 2021r. (niedziela) o godzinie 18:00 w Lokalnym Centrum Aktywności Społecznej w Żabinach.

 

Piknik pod wiatą

W sobotę 3 lipca na plaży przy restauracji „Świtezianka” odbyła się impreza taneczna „Piknik pod wiatą”.
Dziękuję wszystkim uczestnikom imprezy za kulturalne zachowanie i pozostawienie po sobie porządku.
Dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski