Lekcja biblioteczna

W ramach lekcji bibliotecznej w piątek 29 października Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie odwiedziły dzieci     w oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu. Przedszkolaki miały okazję poznać tajniki pracy bibliotekarza. Mogły także dowiedzieć się jak należy traktować książki oraz w jaki sposób zachowywać się podczas takich odwiedzin. Oprócz tego dzieciaki rozwiązywały zagadki, bawiły się chustą animacyjną oraz grały w piłkarzyki. Mamy nadzieje, że dzieci będą do nas chętnie wracać!

 

 

Dzieci, młodzież – dzieciom

W czwartek 28 października w ramach comiesięcznej akcji czytania bajek „DZIECI, MŁODZIEŻ – DZIECIOM uczniowie ze Szkoły Podstawowej oraz licealiści z Rybna czytali w Gminnej Bibliotece Publicznej bajki przedszkolakom z Rybna, Rumiana i Koszelew.

 

Lekcja biblioteczna

W czwartek 28 października Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach. Przedszkolaki posłuchały bajek oraz poznały działalność naszej biblioteki.

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Magnuszewskiemu z Kostkowa za przekazanie naszej bibliotece książki     pt. „Rosja kraj, w którym przyszłości nie przewidzisz”. Publikacja jest dziennikiem z podróży autora do Rosji. Zachęcamy do lektury!

Rozpoczynamy cykliczne zajęcia pn. GMINNY DZIEŃ CZYTANIA BAJEK. DZIECI, MŁODZIEŻ-DZIECIOM. Zajęcia, na których dzieci oraz młodzież ze szkół z terenu Gminy Rybno będą czytać bajki przedszkolakom będą      się odbywały raz w miesiącu w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek 21 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem nasi Klubowicze omawiali książkę Magdaleny Majcher pt. „Mocna więź”.

 

Kolejna propozycja zajęć w naszej bibliotece.
Zapraszamy na naukę gry na akordeonie!