W czwartek 30 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie odwiedziły dzieci z klasy II i III ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach. Uczniowie poznali działalność biblioteki oraz instrumenty muzyczne. Następnie uczestniczyli w quizach przygotowanych przez pracowników biblioteki. Na zakończenie dzieci wysłuchały wierszy, które zaprezentowała Pani Halina Gawenda.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Do zobaczenia następnym razem!

lekcja biblioteczna lekcja biblioteczna

lekcja biblioteczna lekcja biblioteczna

lekcja biblioteczna lekcja biblioteczna

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie autorskie online z Aleksandrą Lipczak              w ramach cyklu spotkań autorskich online Dyskusyjnych Klubów Książki.

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej gościliśmy przedszkolaków, które z zainteresowaniem słuchały bajek czytanych przez uczniów ze szkoły podstawowej oraz liceum. Do czytania bajek dołączyli się także nauczyciele.

 

 

Wernisaż

W niedzielę 26 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbył się wernisaż wystawy prac malarskich oraz rysunków wykonanych przez Lidię Wojewódzką.

Lidia Wojewódzka jest studentką czwartego roku Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu a jej szczególną pasją jest malarstwo akwarelą oraz rysunek.

Podczas wystawy na scenie wystąpiła Ewelina Szambora, która umiliła swym śpiewem całe wydarzenie.

Wystawę można oglądać jeszcze przez 2 tygodnie do 9 października w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy!

 

 

 

Dyskusyjny Klub Książki

W środę 22 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawialiśmy książkę pt. „Rebeka”. Ponadto na spotkanie przybyła Pani Iwona Misiopecka           z Działdowskiej Kuźni Słowa, która zaprezentowała wiersze ze swojego autorskiego zbioru pt. „Wędrująca”                 a także nowe, dotychczas niepublikowane.

 

 

Piknik zdrowotny w Dębieniu

W niedzielę 12 września Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie współorganizowała z Sołectwem Dębień,          Kołem Gospodyń Wiejskich w Dębieniu oraz Stowarzyszeniem „Dzieci Twardowskiego” PIKNIK ZDROWOTNY         W DĘBIENIU. Przygotowaliśmy na ten dzień mnóstwo gier i zabaw dla dzieci oraz konkurencje sportowe.

 

 

Wernisaż

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę rysunku i malarstwa Lidii Wojewódzkiej, która odbędzie się        w niedzielę 26 września o godz. 17:00.

plakat informujący o wystawie rysunku i malarstwa