Noc Świętojańska

W sobotę, 22 czerwca na skwerze przy ulicy Praskiej odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Na początku zgromadzeni uczestnicy pletli ekologiczne wianki po czym nastąpiła ich prezentacja w konkursie miss Nocy świętojańskiej.

Następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie a Panie z zespołu „Niezapominajki” zaśpiewały piosenki ludowe.

Dla uczestników Nocy Świętojańskiej przygotowano także ognisko z kiełbaskami.

Podczas wydarzenia była możliwość popłynięcia kajakiem po jeziorze Rybno a dzieci mogły korzystać z animacji przygotowanych przez pracowników biblioteki.

Kulminacją wieczoru było puszczenie wianków na wodę.

Dziękujemy za współpracę Panu Przewodniczącemu Rady Gminy Rybno Piotrowi Kornatowskiemu, Panu Radnemu Gminy Rybno Dariuszowi Karbowskiemu, Panu ratownikowi Mirosławowi Remus oraz Panu Jarosławowi Bielskiemu.

noc świętojańska  noc świętojańska