W piątek 28 lutego odwiedzili nas uczniowie klasy I ze SP w Rybnie. Tematem spotkania było zapoznanie się z działalnością biblioteki. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Ponadto uczniowie poznali proces opracowywania księgozbioru oraz zasady wypożyczania książek.

Bajkowe spotkania w bibliotece

W dniu 27 lutego dzieci z przedszkola w Rybnie odwiedziły bibliotekę. Tematem spotkania była zima. Naszym gościom bibliotekarka przeczytała książkę „Śnieżne dni”, zwieńczeniem spotkania był rebus i praca plastyczna.

Tłusty Czwartek

20 lutego 2020 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbyło się spotkanie w celu kultywowania tradycji związanej z Tłustym Czwartkiem. Wśród uczestników znalazły się dzieci, które mogły poznać dawne i dzisiejsze metody sporządzania faworków. Najmłodsi mogli zaczerpnąć wiedzę na temat ręcznego wyrabiania ciasta od osób starszych. W trakcie pracy dołączył Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, który także przekazał swoje kulinarne doświadczenie w zakresie smażenia faworków. Na koniec wszyscy ochoczo zjedli sporządzone wypieki.

Program muzyczny „By znaleźć człowieka”

W niedzielę 16 lutego w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbył się program muzyczny „By znaleźć człowieka” z dużą domieszką satyry i humoru. Na scenie wystąpili artyści teatru muzycznego HALS z Gdyni Mirosław Rymarz i Jan Mazur.

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek 13 lutego odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym omawialiśmy książkę „Gniazdo”. Opinie klubowiczów na temat książki były podzielone. Następne spotkanie odbędzie się 12  marca. Omówimy książkę pt. „Światło, które utraciliśmy”.

 

Bajkowe spotkania w bibliotece

W czwartek 13 lutego bibliotekę odwiedziły przedszkolaki w ramach cyklu „Bajkowe spotkania w bibliotece” . Tematem zajęć był zbliżający się dzień kota. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek i ciekawostek na temat życia tych zwierząt oraz oglądały ilustrację.

 

By znaleźć człowieka

Zapraszamy na program muzyczny „By znaleźć człowieka”, który odbędzie się w niedzielę 16 lutego 2020 roku o godzinie 17:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie.

Opowieść wigilijna

W piątek 7 lutego 2020 roku w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie odbyło się widowisko teatralne „Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu.