Odwiedziła nas dziś Pani Elżbieta Szczepkowska z Działdowskiej Kuźni Słowa. Poetka w imieniu Działdowskiej Kuźni Słowa oraz Pana Bogdana Sarwińskiego podarowała naszej bibliotece zbiory wierszy oraz albumy lokalnych twórców.

Darczyńcom dziękujemy a czytelników zapraszamy do lektury.

przekazanie książek bibliotece przez Panią Elżbietę Szczepkowską

przekazanie książek bibliotece przez Panią Elżbietę Szczepkowską

 

Noc Świętojańska

W sobotę, 22 czerwca na skwerze przy ulicy Praskiej odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Na początku zgromadzeni uczestnicy pletli ekologiczne wianki po czym nastąpiła ich prezentacja w konkursie miss Nocy świętojańskiej.

Następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie a Panie z zespołu „Niezapominajki” zaśpiewały piosenki ludowe.

Dla uczestników Nocy Świętojańskiej przygotowano także ognisko z kiełbaskami.

Podczas wydarzenia była możliwość popłynięcia kajakiem po jeziorze Rybno a dzieci mogły korzystać z animacji przygotowanych przez pracowników biblioteki.

Kulminacją wieczoru było puszczenie wianków na wodę.

Dziękujemy za współpracę Panu Przewodniczącemu Rady Gminy Rybno Piotrowi Kornatowskiemu, Panu Radnemu Gminy Rybno Dariuszowi Karbowskiemu, Panu ratownikowi Mirosławowi Remus oraz Panu Jarosławowi Bielskiemu.

noc świętojańska  noc świętojańska

noc świętojańska  noc świętojańska

noc świętojańska  noc świętojańska

noc świętojańska  noc świętojańska

Dzień Dziecka

W sobotę, 1 czerwca na parkingu przy kościele w Rybnie odbył się Dzień Dziecka, na który zaprosili ksiądz proboszcz Janusz Kowalski, Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski.
Imprezę otworzył ksiądz proboszcz, który powitał zebranych i złożył życzenia wszystkim dzieciom.
Dla uczestników festynu pracownicy biblioteki przygotowali mnóstwo atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, domek z kulkami, malowanie twarzy, figurek gipsowych oraz obrazków, gry plenerowe, konkursy z nagrodami oraz konkurencje sportowe, które poprowadził Pan Andrzej Wiergowski.
Podczas Dnia Dziecka dzieci otrzymały słodkości ufundowane przez księdza Janusza Kowalskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Rybno Pana Piotra Kornatowskiego oraz bibliotekę.
To był wspaniały, radosny dzień a uśmiech nie schodził z twarzy dzieci.

Dzień Dziecka  Dzień Dziecka

Dzień Dziecka  Dzień Dziecka

Dzień Dziecka  Dzień Dziecka

Dzień Dziecka  Dzień Dziecka

Dzień Dziecka  Dzień Dziecka

Podczas obchodów Dnia Dziecka, które odbyły się w sobotę na parkingu przy kościele w Rybnie odbyło się podsumowanie akcji „104 km rowerem w 104. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II”, zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie i Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.

Pamiątkowe gadżety i dyplomy z rąk ks. Janusza Kowalskiego oraz dyrektora GBP Jarosława Rolkowskiego otrzymało 41 uczestników, którzy od 18 maja pokonali dystans 104 kilometrów rowerem ku czi św. Jana Pawła II.

zdjęcie z podsumowania akcji 104 km rowerem ku czci św. Jana Pawła II