Podsumowanie akcji 101 km na 101. urodziny Św. Jana Pawła II

W niedzielę 23 maja 2021 roku na parkingu przy kościele w Rybnie odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „101 km rowerem w 101. rocznicę urodzin Jana Pawła II”. W tym roku udział w akcji wzięło 68 uczestników, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk Wójta Gminy Rybno Tomasza Węgrzynowskiego, Ks. Kan. Janusza Kowalskiego oraz dyrektora GBP Jarosława Rolkowskiego.  Podczas podsumowania na scenie wystąpili: zespół muzyczny L’amici, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna oraz grupa teatralna „Poza schematem”.

zdjęcie z podsumowania akcji "101 km w 101. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II" zdjęcie z podsumowania akcji "101 km w 101. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II"

zdjęcie z podsumowania akcji "101 km w 101. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II" zdjęcie z podsumowania akcji "101 km w 101. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II"

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek 13 maja odbył się Dyskusyjny Klub Książki, na którym omawiana była książka Rachel Cusk pt. „Arlington Park”.  W spotkaniu również uczestniczył Pan Grzegorz Wiergowski – historyk, który opowiedział o swojej książce „Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu 1920.

Teatr przy stoliku

W niedzielę 16 maja 2021 roku na targowisku w Rybnie odbył się Teatr przy stoliku. Sztukę pt. „Związek otwarty” przedstawili Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski.

Zdjęcie z Teatru przy stoliku Zdjęcie z Teatru przy stoliku

Zdjęcie z Teatru przy stoliku Zdjęcie z Teatru przy stoliku

Teatr przy stoliku

Zapraszamy na TEATR PRZY STOLIKU, który odbędzie się w niedzielę 16 maja o godzinie 17:00 na targowisku w Rybnie (ul. Ogrodowa). Sztukę pt. „ZWIĄZEK OTWARTY” przeczytają Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski.

plakat informacyjny o Teatrze przy stoliku

ODDAJ HOŁD ŚW. JANOWI PAWŁOWI II W 101. ROCZNICĘ URODZIN

 

Regulamin:
1. Celem jest przejechanie 101 kilometrów rowerem indywidualnie (zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi            w związku z pandemią COVID-19) po terenie Gminy Rybno w terminie od wtorku (18 maja, godz. 18:30) do niedzieli (23 maja).
2. Zgłoszenie chęci udziału w akcji należy dokonać poprzez kontakt osobisty w GBP lub na facebooku do wtorku    (18 maja) w godzinach otwarcia biblioteki.
3. Odbiór gadżetów okolicznościowych we wtorek (18 maja) o godz. 18:30 w kościele w Rybnie lub bibliotece.
4. Przejechaną trasę należy udokumentować za pomocą wybranej przez siebie aplikacji (kilometry, daty) np. Sports Tracker, MapMyRide lub innej i przesłać zdjęcie (zrzut ekranu) na adres gbp.rybno@wp.pl do niedzieli 23 maja      do godz. 16:00.
5. Podsumowanie akcji w niedzielę 23 maja o godz. 17:00 na parkingu przy kościele w Rybnie.
6. Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania regulaminu akcji, zasad ruchu drogowego oraz obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.
7. Dzieci i młodzież jadą pod opieką osób dorosłych.
8. Udział w akcji jest dobrowolny, a biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia lub życia i wypadki losowe podczas przemieszczania się.

 

DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w najbliższy czwartek 13 maja

o godzinie 17:00!!!

plakat informujący o spotkaniu DKK