Zapraszamy na Dzień Dziecka

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza na Dzień Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 1 czerwca od godz. 15:00 na parkingu przy kościele w Rybnie.

plakat informujący o Dniu Dziecka

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zachęca do udziału w akcji „Przejedź rowerem 104 km w 104. rocznicę urodzin papieża”.
Regulamin akcji „Przejedź rowerem 104 km w rocznicę 104 urodzin Jana Pawła II”
1. Celem jest przejechanie 104 kilometrów rowerem indywidualnie po terenie Gminy Rybno w terminie od soboty (18 maja, po otwarciu akcji) do czwartku (30 maja).
2. Zgłoszenie chęci udziału w akcji należy dokonać poprzez kontakt osobisty w GBP lub na Facebooku do piątku (17 maja) w godzinach otwarcia biblioteki.
3. Przejechaną trasę należy udokumentować za pomocą wybranej przez siebie aplikacji (kilometry, daty) i przesłać zdjęcie (zrzut ekranu) na adres gbp.rybno@wp.pl lub na Facebooka biblioteki do 30 maja do godz. 16:00.
4. Podsumowanie akcji w sobotę 1 czerwca podczas obchodów Dnia Dziecka.
5. Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania regulaminu akcji oraz zasad ruchu drogowego.
6. Dzieci i młodzież jadą pod opieką osób dorosłych.
7. Udział w akcji jest dobrowolny, a biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia lub życia i wypadki losowe podczas przemieszczania się.
plakat informujący o akcji Przejedź rowerem 104 km w 104. rocznicę urodzin papieża

Majówka z biblioteką

W piątek, 3 maja na targowisku w Rybnie odbyła się „MAJÓWKA Z BIBLIOTEKĄ”, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie, podczas której można było w miłej atmosferze spędzić ten świąteczny dzień długiego weekendu majowego.

Dla zgromadzonych uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi mieli okazję korzystać z urządzeń dmuchanych takich jak zjeżdżalnia, ring i domek z kulkami. Cały czas odbywały się konkurencje sportowe oraz zabawy integracyjne, które poprowadził Pan Andrzej Wiergowski. Chętne osoby miały okazję przejechać się bryczką z Panem Marianem Ligmanem. Był także namiot artystyczny, gdzie można było malować gipsowe odlewy, tworzyć majowe obrazki suchymi pastelami jak również wykonać kwiaty z papieru.

Nie zabrakło także słodkości. Pyszne gofry przygotowały panie z biblioteki a watę cukrową serwowała Pani Mariola Dombrowska.

Jak majówka to także grill, który przygotował Pan Przemysław Karbowski z firmy „Swojskie wyroby”.

festyn "Majówka z biblioteką"  festyn "Majówka z biblioteką"

festyn "Majówka z biblioteką"  festyn "Majówka z biblioteką"

festyn "Majówka z biblioteką"  festyn "Majówka z biblioteką"

festyn "Majówka z biblioteką"  festyn "Majówka z biblioteką"

festyn "Majówka z biblioteką"  festyn "Majówka z biblioteką"