W czwartek 15.02.2018r. Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedził oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie. Dzieci dowiedziały się na czym polega rola biblioteki, praca bibliotekarza, a także jak wypożycza się książki. Na koniec nasi goście rozwiązali książkowe zagadki oraz otrzymali zakładki do książek.

Pianino cyfrowe zakupione !

Nowe pianino cyfrowe YAMAHA Clavinova CLP-645B  jest w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie ! Można było posłuchać naszego nabytku podczas niedzielnego koncertu ostatkowego.

Zajęcia plastyczne

Podczas ostatnich zajęć plastycznych przygotowywaliśmy serca w związku z nadchodzącymi Walentynkami.

Zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 16:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie! 🙂

Koncert Ostatkowy

W niedzielę 11 lutego 2018r. w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie odbył się koncert ostatkowy Arlety Rusieckiej z zespołem.  Występują oni intensywnie od kilku lat, zaś muzycznie rozumieją się bez słów. Harmonia pianisty, biegłość kontrabasisty i ciepła barwa wokalu niewątpliwie urzekają słuchacza. Wokalistka oraz jej jazz band zachęcili uczestników koncertu do wspólnego śpiewania. Publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mile spędzony czas.

Ferie zimowe z biblioteką

W siódmym dniu ferii zimowych z biblioteką o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy bajowy poranek dla dzieci. Następnie na zajęciach plastycznych dzieci tworzyły barwne ptaki według swoich pomysłów, a później brały udział w przygotowanych grach i zabawach. W piątek, 2 lutego 2018r. zakończyliśmy ferie zimowe grami ruchowymi oraz piątkowym dniem gier i zabaw w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie.