Na rynku wydawniczym ukazała się książka „Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu 1920” autorstwa Grzegorza Wiergowskiego. Tytuł wskazuje na tematykę historyczną i tak jest w rzeczywistości. Jednak oprócz wydarzeń, które miały miejsce przed wielu laty, przedstawione zostały niezwykłe losy, przeżycia naszych przodków walczących o wolność kraju, o przyszłość i szczęśliwe życie w ojczyźnie, o której Polacy marzyli przez 123 lata czasów zaborów.

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek 24 września 2020 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem Klubowiczki omawiały książkę Katarzyny Bondy pt. „Lampiony”. Podczas spotkania obejrzeliśmy transmisję online z Karoliną Wilczyńską. Uczestnicy DKK otrzymali upominki, przekazane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną za zajęcie I miejsca w miesiącu lipcu 2020 roku w Grywalizacji DKK w województwie Warmińsko-Mazurskim. Na kolejnym spotkaniu będziemy dyskutować o książce „Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie stała się posiadaczem mapy „Grosz-Deutschland” z okolic 1940 roku. Serdecznie dziękujemy za ten dar Panu Ryszardowi Tomaszewskiemu.

Zajęcia taneczne!!

W związku z odbywającym się zebraniem rodziców w czwartek spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 16.09.2020r.

Zapraszamy na zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorów szkoły tańca J&K Drobotko Iława. Pierwsze zajęcia są bezpłatne. Płatność za następne zajęcia ustalona będzie na spotkaniu organizacyjnym. Chętne osoby zapraszamy!!

Narodowe Czytanie 2020

W sobotę 5 września w plenerowej czytelni przy Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny”.
Akcję otworzył dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Jarosław Rolkowski.
Następnie nauczyciele, uczniowie, uczestnicy DKK i zgromadzeni goście czytali fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego.