Turniej FIFA 14

30 stycznia odbył się konkurs w grę komputerową FIFA 14.  Do konkursu  zgłosiło się 13 zawodników. Po rozegraniu 13 meczy najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Meller pokonując w finale  Bartosza Michalskiego strzelając 3 bramki. Gratulacje!

IMG_4037_1024x683 IMG_4054_1024x683 IMG_4059_1024x683 IMG_4067_1024x683 konkurs fifa grafik

Warsztaty komputerowe

12 stycznia odbyły się kolejne warsztaty komputerowe. Obecni skorzystali z imaców znajdujących się w bibliotece i poznawali zakamarki internetu.

IMG_3710_1024x768 IMG_3708_1024x768

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

15 stycznia w GBP odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Mimo organizacyjnego charakteru spotkania atmosfera była bardzo luźna i szybko nawiązała się żywa rozmowa na temat książek. Każdy obecny otrzymał egzemplarz „Jedz, módl się, kochaj”  autorki Elizabeth Gilbert, przysłany z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Zostały też wybrane książki do zamówienia na kolejne spotkanie które odbędzie się  12 lutego 17.00.

Nadal w bibliotece można otrzymać egzemplarz książki która będzie omawiana na kolejnym spotkaniu. Zapraszamy wszystkich entuzjastów czytania książek na kolejne spotkanie 12 lutego na godzinę 17.00.

__________________________
Jedz, módl się, kochaj – Elizabeth Gilbert

Elizabeth Gilbert przed trzydziestką miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna kobieta: męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była ani szczęśliwa, ani spełniona. Przeżyła rozwód, ciężką depresję i nieszczęśliwą miłość. A potem zaczęła szukać siebie na nowo.

Bestseller „New York Timesa” i „Publishers Weekly”
1. miejsce w kategorii non-fiction
Ponad 10 milionów egzemplarzy sprzedanych na świecie.
Prawie 340 tysięcy wydanych egzemplarzy w Polsce.
Prawa do wydania sprzedane do 42 krajów!

IMG_3801_1024x768 IMG_3799_1024x768 IMG_3798_1024x768 IMG_3807_1024x768 plakat

Spotkanie pasjonatów rękodzieła w gminie Rybno

14 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie pasjonatów rękodzieła. Na zebraniu wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski i dyrektor GBP Jarosław Rolkowski przedstawili zebranym plany podjęcia wspólnych działań w celu promocji wyrobów osób obecnych na zebraniu. Na spotkaniu było można obejrzeć przyniesione prace.

Wciąż zapraszamy do współpracy każdego mieszkańców gminy chcących pochwalić się swoimi talentami. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty.

IMG_3761_1024x768 IMG_3750_1024x768 IMG_3747_1024x768 IMG_3738_1024x768 IMG_3735_1024x768 IMG_3792_1024x768 IMG_3775_1024x768 IMG_3773_1024x768 IMG_3772_1024x768

Propozycje książkowe na styczeń

wściekła skóra_479x768

Wściekła skóra

Agnieszka Miklis

30-letnia Roswita Rein postanawia wyjechać do Holandii i tak trafia do ośrodka Noord Riesen, w którym zakwaterowano gastarbeiterów z Polski. W ponurych dekoracjach ośrodka rozegra się walka o życie, a Roswita, zmuszona wyruszyć na poszukiwanie zaginionej bez śladu przyjaciółki, Tani Konecki, przekona się, że dysponuje siłą większą niż to sobie do tej pory wyobrażała. Przy okazji odkryje również, że niemal każdy z okolicznych mieszkańców skrywa jakiś wstydliwy sekret. Purytańskie miasteczko E. okaże się być centrum lokalnej prostytucji, a szef fabryki, w której pracują obie kobiety, to zwykły rozpustnik. Jeden z najbardziej doświadczonych przez los bohaterów tej historii – straszny Hankie, o twarzy pokrytej potwornymi guzami, udowadnia, że nasze życie jest czymś więcej niż tylko grą pozorów…

słowik_535x768

Słowik

Morgana Gallaway

Leila, młoda Iranka, pragnie studiować i zostać lekarką. Wybuch wojny przekreśla jednak jej nadzieje. Ojciec dziewczyny z całego serca nienawidzi Amerykanów i coraz bardziej angażuje się w działalność partii Baas. Leila nie może również liczyć na wsparcie wiernej tradycjom matki, która na wbrew woli dziewczyny stara się za wszelką cenę wydać ją za mąż za znienawidzonego przez nią człowieka. Córka nie znosi. Gdy Leila otrzymuje propozycję pracy w amerykańskiej bazie wojskowej w położonej poza granicami miasta , staje przed koniecznością wyboru – lojalność wobec rodziny i dalsze życie pod zasłoną hidżabu czy realizacja marzeń. Jakąkolwiek decyzję podejmie, dopuści się zdrady…

obserwator_526x768

Obserwator

Charlotte Link

Samson obserwuje życie zupełnie sobie obcych kobiet. Identyfikuje się z nimi i chce wiedzieć o nich wszystko. Może dlatego, że jego własne życie składało się dotychczas tylko z niepowodzeń i odrzucenia? Wie też doskonale, co dzieje się u jego sąsiadów, w dodatku sporządza dokładne notatki na ten temat. Samson to singiel, samotnik i dziwak – bezrobotny i nieszczęśliwy. Szary, zwykły człowiek, który nie rzuca się w oczy. Nawet po rozmowie z nim trudno go zapamiętać. Z dala, ale pełen oddania, kocha piękną Gillian Ward. Potajemnie bierze udział w jej perfekcyjnym życiu. A jej życie to przystojny mąż, urocza córeczka, dobrze prosperująca firma. Przynajmniej pozornie, bo Samson nagle odkrywa, że to tylko fasada. Że w życiu tej kobiety nic nie jest takie, jak mu się wydawało. W tym samym czasie seria okrutnych morderstw wstrząsa Londynem. Ofiary to samotne, starsze kobiety. Zamordowane w okrutny, wyjątkowo brutalny sposób. Policja szuka psychopaty. Mężczyzny, który nienawidzi kobiet.

niemra_527x768

Niemra

Arkadiusz Pacholski

Arkadiusz Pacholski kolejny raz rzuca czytelnikowi intelektualne wyzwanie.

„Niemra” to doskonale oddająca realia okupacji powieść obyczajowa. Pacholski z zegarmistrzowską precyzją rozkłada na czynniki pierwsze dramat ludzi, którym przyszło żyć w okrutnych czasach, dokonuje rewizji mitów narodowych i na nowo spogląda na ważkie karty polskiej historii.

Kraj Warty, ostatnie miesiące okupacji. Dorota Paleń, młoda bibliotekarka dokumentująca zbrodnie niemieckie popełnione na terenie powiatu kaliskiego, drażni kolegów oraz dowódców z podziemia swoją niezależnością i cywilną odwagą. Pewnego dnia dziewczyna staje przed dylematem: czy ważniejsza jest lojalność wobec przełożonych, czy wobec wyznawanych wartości?

mów do mnie jescze_538x768

Mów do mnie jeszcze

Adele Parks

rzez całe życie Elizabeth pragnęła dwóch rzeczy – męża Włocha i gromadki bambini z kruczoczarnymi włosami i rumianymi policzkami. Pierwsze już odhaczyła, wychodząc za mąż za Roberta, seksownego przystojniaka o ciemnej karnacji, drugie natomiast okazuje się być znacznie trudniejsze, niż przypuszczała.

Kiedy Robert traci pracę i para postanawia przeprowadzić się do Włoch i zająć rodzinnym interesem, Elizabeth nabiera nadziei, że zmiana stylu życia pomoże jej się zrelaksować i pozwoli wreszcie zajść w ciążę. Problem tylko w tym, że, niezależnie od tego, ile lodów zjada na skąpanej słońcem piazza, ciężko jest jej się zrelaksować, gdy przebiegła teściowa (prawdziwa wiedźma!) robi wszystko, żeby zniszczyć jej małżeństwo. Dodatkowo sytuację pogarsza bariera językowa, a także śliczna była dziewczyna Roberta, mieszkająca tuż za rogiem.

Czy pragnienie dziecka pozwoli im przezwyciężać problemy czy też zniszczy ich małżeństwo? I dlaczego Elizabeth nagle wyczekuje spotkań z przystojnym, jasnowłosym Amerykaninem? Temperatura rośnie… i nie ma to nic wspólnego z śródziemnomorskim słońcem.

kości pająka_484x768

Kości pająka

Katty Reichs

John Lowery został zidentyfikowany jako jedna z ofiar śmiertelnych katastrofy śmigłowca wojskowego, do której doszło w 1968 r. w Wietnamie. Jego ciało przez wiele lat spoczywało na cmentarzu w Karolinie Północnej. Cztery dekady po wypadku Temperance Brennan przybywa do miasta Hemmingford w kanadyjskim Quebecu, gdzie znaleziono zwłoki utopionego mężczyzny. Ofiara zginęła podczas oddawania się dziwacznym praktykom seksualnym. Ciało zostaje zidentyfikowane jako John Lowery. Ale jak Lowery mógł umrzeć dwukrotnie i w jaki sposób amerykański żołnierz znalazł się w Kanadzie?

Wkrótce śledczy z Biura ds. Jeńców Wojennych i Zaginionego Personelu Wojskowego Departamentu Obrony USA znajdują kolejne szczątki pochodzące z czasów wojny wietnamskiej, a przy nich nieśmiertelnik Lowery’ego. Są więc już trzy ciała zidentyfikowane jako Lowery…

 

klatwa pierscienia_544x768

Klątwa pierścienia

Cathy Maxwell

Fiona Lachman, córka dumnych Szkotów walczących z królem, zgodziła się na plan, który miał wydobyć ją z nędzy londyńskiego życia i pomóc przyjaciółce zemścić się na niewiernym kochanku. Jednak wszystko poszło nie tak i nagle okazało się, że wykorzystano ją do zamachu na księcia Holburna. Ale kaprys losu spowodował, że stała się jego obrończynią i podopieczną! I mimo żywionej niechęci, książę coraz więcej miejsca zajmuje w jej sercu.

 

Wystrzegaj się niewinności! Książę Holburn, pamiętając o słowach wyroczni, latami unikał niewinnych panien, które stawały na jego drodze. Ale oto jego szaleńcze życie wpakowało go w prawdziwe niebezpieczeństwo. Za drzwiami czają się mordercy, a w ramionach trzyma piękną kobietę. Czuje, że tym razem zostanie usidlony, i wcale nie jest przekonany, czy powinien się opierać.

kiedyś jutro_489x768

Kiedyś jutro

Anna M. Gorgolewska

Najnowsza powieść Anny M. Gorgolewskiej to wstrząsająca historia o samotności w rodzinie.

Michał ma wszystko oprócz miłości i szacunku rodziców. Chociaż pokornie podporządkowuje się dominującemu ojcu, czeka na swoje kiedyś jutro.

Czy uda mu się zmienić coś w swoim życiu?

Co stanie się z jego ciężarną przyjaciółką Lexi?

Czy Michał skoczy z najwyższego wieżowca w Łodzi?

I jaką rolę w jego życiu odegra emerytowana bibliotekarka oraz tajemnicza młoda kobieta, która śledzi chłopaka?

„Kiedyś jutro” porusza czytelnika, ale również utwierdza w przekonaniu, że młodzież także potrafi podejmować dobre i mądre decyzje…

doskonały dzień_484x768

Doskonały dzień

Richards Paul Evans

Robert Harlan ma trzy miłości swojego życia: wspaniałą żonę Allyson, ukochaną córkę Carson i pisanie. Na co dzień pracuje jako przedstawiciel handlowy małej stacji radiowej, żywiąc nadzieję, że któregoś dnia będzie mógł poświęcić się całkowicie pisarstwu. Gdy niespodziewanie zostaje pozbawiony pracy, Allyson zachęca go do realizacji swojego marzenia bycia pisarzem. Po kilku miesiącach intensywnej pracy kończy książkę pod tytułem „Doskonały dzień”, której kanwą stał się spędzony wspólnie czas przez żonę i jej umierającego na raka ojca, na krótko przed jego śmiercią.

Powieść staje się ogromnym sukcesem i Roberta wciąga nowa rzeczywistość, z dala od żony i domu. Po jakimś czasie zapomina o tym, co dotąd było dla niego najważniejsze, aż pewnego dnia, na parę tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia, spotyka nieznajomego, który mówi o intymnych szczegółach z jego przeszłości, teraźniejszości, a co najważniejsze, przepowiada mu przyszłość. Będąc przekonany, że zostało mu tylko parę tygodni życia, Robert zaczyna odkrywać prawdę o sobie: kim się stał, co utracił i co musi zrobić, by odnaleźć ponownie miłość.

Wynik zbiórki WOŚP 2015

 

XXIII Finał WOŚP

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację WOŚP w Gminie Rybno.

Ogromne podziękowania dla wolontariuszy z Rybna, Hartowca, Koszelew i Rumiana, którzy mimo silnego wiatru dzielnie kwestowali na ulicach oraz dla pań liczących pieniądze, zespołu Duo państwa Bojarowskich, pana Artura Makarewicza, pani Eweliny Szambora, policji, strażaków i pracowników biblioteki.

Za przekazania pięknych przedmiotów do licytacji dziękuję panu wójtowi Tomaszowi Węgrzynowskiemu i panu Markowi Wilbrandtowi.

Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy wrzucali choćby najdrobniejsze kwoty do puszek oraz dla tych, którzy nie bali się porywistych podmuchów, przybyli na finał WOŚP do Sali OSP

i wytrwale licytowali gadżety. To dzięki wam wszystkim Gmina Rybno przekaże 7929,98zł;  1,20 euro; 1 pens; 1 koronę islandzką na konto fundacji WOŚP.

Szef sztabu

Jarosław Rolkowski

zebraliśmy wośp

Czytaj dalej