Leć kolędo, leć – wspólne kolędowanie

22 grudnia w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie odbyło się wspólne kolędowanie, na które zaprosili Wójt Gminy Rybno oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Na uroczystości wystąpiła grupa teatralna pod przewodnictwem Beaty Rolkowskiej. Kolędy i pastorałki zaśpiewały członkinie chóru seniorów Gminy Rybno, Weronika Psiuk, Ewelina Deptuła oraz Małgorzata Kwaśniewska. Na koniec zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna. W trakcie występów zgromadzeni goście mogli skosztować wigilijnych potraw.

Rodzinny konkurs bożonarodzeniowy

W środę w Centrum Kultury – Bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu bożonarodzeniowego na ozdobę stołu wigilijnego. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Nagrody wręczali wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Jarosław Rolkowski.
Wyniki:
I miejsce – Karolina Mądzelewska
II miejsce – Mikołaj i Patryk Kuczyńscy
III miejsce – Patrycja Krezymon

Dyskusyjny Klub Książki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w czwartek 13 grudnia o godzinie 17:00. Tym razem omówimy książkę Diane Chamberlain pt. ,,W cieniu”.

Rozświetlanie choinki

W czwartek 6 grudnia w Rybnie odbyło się symboliczne rozświetlanie choinki, na które zaprosił Dyrektor Centrum Kultury-Biblioteki – Jarosław Rolkowski. Świąteczne utwory i kolędy wykonały Beata Drzewińska, Zuzanna Knozowska oraz członkinie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno. Zgromadzonych mieszkańców odwiedził także św. Mikołaj, który obdarował wszystkich cukierkami.