Gala Piosenki 2019

W piątek 22 listopada w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie odbył się Gminny Konkurs Gala Piosenki 2019.
Galę otworzyli dyrektor GBP Jarosław Rolkowski oraz Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, którzy powitali uczestników oraz przybyłą publiczność.
Galę Piosenki poprowadziła Beata Truszczyńska. W składzie jury zasiedli: Beata Drzewińska, Jacek Wiśniewski oraz Michał Wróblewski.

Wyniki:
kategoria I
I miejsce – Fabian Jabłoński
II miejsce – Igor Kowalkowski
III miejsce – Aniela Adamowicz
wyróżnienie – Wiktoria Nowicka

kategoria II
I miejsce – Daria Rozentalska
II miejsce – Marta Matusiak
III miejsce – Lena Jaworska

kategoria III
I miejsce – Mikołaj Kuczyński
II miejsce – Izabela Kliniewska
III miejsce – Radosław Deptuła

kategoria IV
I miejsce – Ewelina Deptuła
II miejsce – Justyna Pokojska
III miejsce – Oliwia Kościjańczuk

Główną nagrodę Grand Prix zdobyła Ewelina Deptuła.

 

 

                                                

Zajęcia taneczne

W każdą środę w sali OSP w Rybnie odbywają się zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie. Naukę prowadzi szkoła tańca J&K Drobotko. Dzieci i młodzież uczą się tańca nowoczesnego, zaś dorośli tańca towarzyskiego. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!!! Dzieci i młodzież – 40 zł, dorośli – 50 zł.

 

 

Dyskusyjny Klub Książki

14 listopada odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczom lektura nie przypadła do gustu. Wszyscy jednogłośnie uznali, że nie jest ona warta polecenia. Następne spotkanie DKK odbędzie się 12 grudnia.

 

Z piosenką do wolności

W niedzielę 10 listopada w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie odbył się koncert patriotyczny z okazji Dnia Niepodległości pt. „Z piosenką do wolności”.

Uroczystości rozpoczął występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Jarosława Rolkowskiego. Następnie przybyli goście wspólnie z artystami śpiewali pieśni patriotyczne. Na scenie wystąpili Beata Drzewińska, Małgorzata Kwaśniewska, grupa teatralna „Poza schematem”, która przybliżała drogę Polski do wolności oraz chór seniorek „Niezapominajki”, który przygotował także skecz.

Podczas koncertu każdy mógł skosztować rogala świętomarcińskiego i napić się kawy.

 

 

 

 

 

 

Koncert z okazji Dnia Niepodległości

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada o godz. 17:00 w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie. Podczas koncertu zaśpiewamy wspólnie pieśni patriotyczne przy kawie i rogalu świętomarcińskim.

Zajęcia taneczne

Zapraszamy na zajęcia taneczne organizowane przez GBP w Rybnie w sali OSP Rybno. Startujemy od 6 listopada (środa). O godz. 17:00 zajęcia z tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży, a o godz. 18:00 taniec towarzyski dla dorosłych.
Naukę prowadzić będzie szkoła tańca J&K Drobotko.
PIERWSZE ZAJĘCIA BEZPŁATNE!