Spotkanie autorskie w ramach DKK

W czwartek 23 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z poetką, Panią Hanną Jolantą Wiśniewską, która z wielkim zaciekawienie opowiedziała o swoich publikacjach.

spotkanie autorskie w ramach DKK  spotkanie autorskie w ramach DKK

 

DKK

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy książkę pt. „Niewinność zagubiona w deszczu” Eduardo Mendozy.

spotkanie DKK  spotkanie DKK

 

Noc Świętojańska

W czwartkowy wieczór 23 czerwca na skwerze nad jeziorem Rybno odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.
Wydarzenie rozpoczęło się od plecenia ekologicznych wianków, w co zaangażowały się zarówno dzieci jak i seniorzy. Następnie odbył się quiz o tematyce świętojańskiej oraz konkurs na najpiękniejszy wianek.
Potem rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie wystąpili artyści z grupy teatralnej „Poza schematem”, prezentując spektakl pt. „Hej sobótka, sobótka” oraz zespół „Niezapominajki”.
Na zakończenie odbyła się biesiada przy ognisku i muzyce.

Spotkanie autorskie w ramach DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Panią Hanną Jolantą Wiśniewską w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie z autorką odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godz. 17:00!

plakat informujący o spotkaniu z Hanną Jolantą Wiśniewską

 

DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godz. 16:30!

 

 

 

Zapraszamy

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ, która odbędzie się w czwartek 23 czerwca od godziny 18:00 na skwerze nad jeziorem Rybno przy ulicy Praskiej.

plakat informujący o nocy świętojańskiej

 

DKK dla młodzieży

W poniedziałek 6 czerwca w plenerowej czytelni przy naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawialiśmy książkę pt. „Dziennik cwaniaczka. Ubaw po pachy”.

zdjęcie ze spotkania DKK dla młodzieży

 

DKK dla młodzieży

Zapraszamy na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w poniedziałek 6 czerwca o godz. 17:00. Omówimy książkę pt. „Dziennik cwaniaczka. Ubaw po pachy.”

plakat informujący o spotkaniu DKK

 

 

Podczas obchodów Dnia Dziecka odbyło się podsumowanie akcji „102 km rowerem po gminie Rybno w 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II”
Pamiątkowe gadżety i dyplomy z rąk ks. kanonika Janusza Kowalskiego, Wójta Gminy Rybno Tomasza Węgrzynowskiego oraz Dyrektora Gminnej Biblioteki Jarosława Rolkowskiego otrzymali Beata Wiergowska, Anna Loźniewska, Sylwester Kasprowicz, Ewa Jaroszewska, Kacper Jaroszewski, Kornelia Jaroszewska, Wiktor Dutkowski, Mateusz Dutkowski, Anna Jabłonowska, Paweł Kaczmarski, Żaneta Józefowicz, Patryk Krzemiński, Grażyna Wiergowska, Andrzej Wiergowski, Agnieszka Cherkowska, Karolina Lelińska, Joanna Lelińska, Radosław Pedynkowski, Elżbieta Standarska, Kazimierz Bieliński, Karolina Browarska, Tatiana Romanenko, Katerina Romanenko, Aneta Borowska, Joanna Psiuk, Andrzej Psiuk, Janusz Anzel, Elżbieta Chałła, Urszula Margaszewska, Agnieszka Labicka, Dominika Labicka, Amewlia Labicka, Olek Labicki, Małgorzata Lewandowska, Anna Fafińska, Krzysztof Karbowski, Grzegorz Łukaszewski, Małgorzata Radzimińska, Barbara Truszczyńska, Kazimiera Karczewska, Henryk Wiśniewski, Anna Piątkowska, Oskar Piątkowski, Agata Piątkowska, Igor Piątkowski, Bogusław Łukwiński, Iwona Łukwińska, Wiktor Wiśniewski, Marzanna Borkowska, Jarosław Rolkowski.

Dzień Dziecka

W środę 1 czerwca na parkingu przy kościele w Rybnie odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.
Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji takich jak: basen z kulkami, zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, szachy plenerowe, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy i wiele innych.
Dzieci mogły także zaprezentować swój talent muzyczny poprzez śpiew i taniec.