Piknik z okazji otwarcia ścieżki wokół jeziora Rybno

W niedzielę, 29 września 2019 roku na skwerku przy ulicy Praskiej odbył się piknik z okazji otwarcia ścieżki edukacyjnej wokół jeziora Rybno.

Uroczystość otworzyły przemowy Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustawa Marka Brzezina, Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Starosty Działdowskiego – Pawła Cieślińskiego i Senator RP – Bogusławy Orzechowskiej.

Następnie zaproszeni goście dokonali symbolicznego otwarcia ścieżki edukacyjnej wokół jeziora Rybno poprzez przecięcie wstęgi i udali się na spacer nowo otwartym traktem. Spacerującym przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna.

Potem odbyła się część artystyczna. Odbył się koncert „Od klasyki po tango” w wykonaniu akordeonisty – Karola Janika i skrzypaczki – Katarzyny Sut. Ponad to na scenie wystąpili: Karolina Palczewska, grupa teatralna „Poza schematem”, zespoły taneczne ze szkół podstawowych w Rybnie i Hartowcu oraz zespół seniorek „Niezapominajki”.

Podczas pikniku każdy mógł skosztować zupy rybnej, a dla najmłodszych czekały urządzenia dmuchane.

 

 

 

 

 

 

 

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek 12 września odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiana była książka Williama Dalrymple’a pt. ”Dziewięć żywotów. Na tropie świętości we współczesnych Indiach”. Dyskusja, która przebiegała była bardzo burzliwa, a zdania o książce podzielone. Na kolejne spotkanie zapraszamy wszystkich członków DKK 10 października. Będziemy omawiać książkę „Jedyna historia” Juliana Barnesa.

 

Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac Weroniki Jarzynki w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie.

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę 7 września w Centrum Kultury – Bibliotece w Rybnie odbyła się akcja Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy Nowele polskie.
Akcję otworzyli Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Jarosław Rolkowski oraz przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski.
Następnie uczniowie, nauczyciele oraz zgromadzeni goście przystąpili do czytania fragmentów nowel.