O bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie rozpoczęła swoją działalność w 1949r. Działalność biblioteki to gromadzenie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych prowadzenie działalności czytelniczej, edukacyjnej, informacyjnej kulturalnej. Biblioteka oferuje swoim użytkownikom możliwość gry na instrumentach i poszerzanie wiedzy muzycznej, udostępnia bogatą ofertę zróżnicowanego księgozbioru w tym literatury regionalnej powiększonego zbioru audiobooków bezpłatnego dostępu do internetu możliwości drukowania, skanowania, faksowania i kserowania Cyklicznie organizuje imprezy o charakterze patriotycznym, kościelnym, kultywuje tradycje ludowe oraz regionalne. Organizuje konkursy, wielkanocny, bożonarodzeniowy, recytatorski, spotkania z pisarzami, galę piosenki. Najnowszą formą działalności są zajęcia komputerowe dla seniorów oraz od kliku lat biblioteka przyłącza się do ogólnopolskiej akcji WOŚP.

biblioteka komputery dla dzieci IMG_0403_800x450 regały bilard i piłkarzyki impreza przedszkole

Lokalizacja

Biblioteka znajduje się za szkołą podstawową na ulicy Wyzwolenia 10. Do budynku można wejść przejściem znajdującym się obok parkingu.

Na mapie poniżej zaznaczono szkołę i bibliotekę. Mapę można przybliżać klikając „+” lub oddalać przyciskiem „-” . Mapę można przeciągać przytrzymując lewy przycisk myszy i ciągnąć.

 

Czasopisma

Poza udostępnianiem książkami biblioteka prowadzi także prenumeratę czasopism, można je wypożyczyć lub czytać na miejscu.

Dostępne są:

*Gazeta Olsztyńska

*Gazeta Wyborcza

*Super Expres

*Tygodnik Działdowski

*Tina

*Pani Domu

*Życie na gorąca

*Dobre Rady

*Poradnik Domowy

*Kobieta i Życie

*Wiadomości Wędkarskie

*Przyjaciółka

*Newsweek Polska

*Naj

Oraz czasopisma specjalnie dla dzieci i młodzieży

*Mały Artysta

*Cogito

Serdecznie zapraszamy do czytania i wypożyczania**

 

 

**Wypożyczeniom podlegają czasopisma i gazety z dnia (miesiąca/tygodnia w przypadku miesięczników/tygodników) poprzedniego, z bieżących numerów można korzystać w bibliotece do ukazania się kolejnego.

IMG_0390_580x327