Noc Bibliotek

W piątek, 6 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyła się Noc Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać”.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Najpierw odbyły się zabawy literackie dla dzieci, gry planszowe, zabawy oraz Klub Małego Konstruktora. Następnie dzieci przystąpiły do wspólnego pieczenia gofrów. Podczas ich przygotowywania dzieci wykonywały różne czynności ucząc się tym samym samodzielności. Nabyły doświadczenia w krojeniu, obieraniu oraz mieszaniu różnych składników.
Potem dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajkę na dobranoc w wykonaniu babci Halinci.
Kolejną atrakcją wieczoru było spotkanie autorskie z Dorotą DEĄ Makowską dla młodzieży i dorosłych. Autorkę książki „Bądź moim światłem” powitali Dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski oraz Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.
Następnie DEA przystąpiła do opowiadania o swej książce i twórczości. „Bądź moim światłem” to opowieść, która poruszył serca zgromadzonych poprzez ukazane piękno miłości w kontekście życiowych wyzwań i przeznaczenia.