Spotkanie z Danielem Kasprowiczem

W piątek, 22 kwietnia 2023r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury w Rybnie odbyło się spotkanie z Danielem Kasprowiczem – realizatorem projektów humanitarnych, autorem dwóch książek, Honorowym Obywatelem Gminy Rybno- pt. „Madagaskar – duże lekcje z małej Afryki”.
Wypełnioną mieszkańcami oraz gośćmi salę powitał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie, który następnie przedstawił publiczności wyjątkowego gościa. Daniel Kasprowicz, który w 2022 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Rybno opowiedział mieszkańcom o swojej działalności na dalekim Madagaskarze. O spotykanych trudnościach oraz realizowanych projektach – zwłaszcza o budowie wielkiego przedsięwzięcia, budowy szpitala dla kobiet i dzieci. Spotkanie było bardzo emocjonujące, ponieważ historie, które opowiedział autor m.in. dwóch książek zapierały dech w piersiach.
W trakcie spotkania sprzedawane były książki mojego autorstwa, plecionki i magnesy z Madagaskaru oraz wanilia i udało się zebrać sumę 1680 zł na leczenie naszych pacjentów w Szpitalu im. Bł Ojciec Jan Beyzym.