DOŻYNKI

W niedzielę 29 sierpnia 2022 roku odbyły się Dożynki gminno-parafialne w Rybnie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 11:00. Następnie odbył się przemarsz korowodu dożynkowego na parking przy kościele, gdzie odbyły się dalsze obchody, które otworzyli Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, Ksiądz Dziekan Janusz Kowalski oraz Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński.
Część artystyczną rozpoczął występ zespołu „Niezapominajki”, działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej.
Potem muzykę myśliwską i biesiadną zaprezentował zespół Forest Brass.
Następnie odbyło się wręczenie pucharów dla zasłużonych rolników, które otrzymali: Państwo Elżbieta i Tomasz Bieleccy z Rumiana, Państwo Anna i Jan Fafińscy z Prus, Państwo Marzena    i Marek Firańscy z Jeglii, Państwo Iwona i Andrzej Danielscy z Koszelew, Państwo Anna i Józef Jankowscy z Rybna.
Od godziny 14:00 odbyły się koncerty. Na scenie wystąpili Damian Holecki z zespołem oraz Ryszard Sawicki.
Podczas obchodów dożynek wystąpiła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna.
Dla zgromadzonej publiczności przygotowane były animacje i konkursy oraz gastronomia.