Konkurs recytatorski

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Rybno do wzięcia udziału w Konkursie recytatorskim „Spotkania z Poezją”. Eliminacje gminne odbędą się w środę 3 kwietnia 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie.
Regulamin konkursu „Spotkania z Poezją”
1. Szkoły Podstawowe (Hartowiec, Koszelewy, Rumian, Żabiny) po 3 osoby z każdej grupy wiekowej; Szkoła Podstawowa w Rybnie po 5 osób z każdej grupy wiekowej:
– klasy I-III – interpretacja jednego utworu poetyckiego,
– klasy IV-VI – interpretacja jednego utworu poetyckiego.
– klasy VII-VIII – interpretacja jednego utworu poetyckiego i jednego fragmentu prozy (całość prezentacji max. 5 min.)
2. Zgłoszenia z uwzględnieniem repertuaru prosimy dostarczyć w terminie do dnia 26.03.2024 r. Eliminacje gminne odbędą się 03.04.2024 r. o godz. 14:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie.
3. Kontakt telefoniczny 23 696 64 67, e-mail gbp.rybno@wp.pl .
4. Nagrodzone zostaną trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej.
5. Dojazd uczestników we własnym zakresie.
6. Do etapu powiatowego zostaną wytypowane po 3 osoby z każdej grupy wiekowej.
7. Eliminacje powiatowe konkursu odbędą się 10.04.2024 o godz. 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Działdowie (ul. Wolności 64).
plakat informujący o konkursie recytatorskim