Uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

12 października 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyły się uroczystości, podczas których wręczono medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Uhonorowani zostali: Krystyna i Teodor Bielscy, Kazimiera i Eugeniusz Dłuszczakowscy, Halina i Jan Gawenda, Bogumiła i Józef Grzywacz, Marianna i Edmund Idzikowscy, Małgorzata i Aleksander Łukowscy, Adelajda i Jan Machujscy, Helena i Eugeniusz Mendalka, Irena i Franciszek Montowscy, Regina i Kazimierz Oleksiak, Anna i Jan Protokowicz, Felicja i Stanisław Rolkowscy, Krystyna i Ryszard Ryżanowscy, Marianna i Józef Sieńscy, Cecylia i Bronisław Tkaczyk, Irena i Stefan Kamińscy, Jadwiga i Józef Monczkowscy, Marta i Jerzy Soboczyńscy, Teresa i Kazimierz Żuralscy.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz upominki wręczali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Skarbnik Urzędu Gminy – Zdzisława Kanicz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Mieczysław Ciżewski.

Uroczystość uświetnił recital Arlety Lemańskiej pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” oraz chór seniorek z zespołu „Niezapominajki”.