Przedstawienie dla dzieci

12 czerwca w bibliotece odbył się teatrzyk ,,Pchła szachrajka” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z Rybna i przedszkola przy Szkole Podstawowej w Rybnie. Maluchom przedstawienie bardzo się spodobało, nikt się nie nudził a niektóre dzieci mogły wziąć udział w zabawie z aktorami.
Po zakończeniu przedstawienia, już zwyczajowo, trochę starsi uczniowie ze szkoły podstawowej mogli pograć na konsoli. Między innymi w darty, tenis, zjazdy na nartach i wyścigi samochodowe.

IMG_1543_1280x721IMG_1548_1280x721IMG_1552_1280x721IMG_1564_1280x721IMG_1578_1280x721IMG_1592_1280x721IMG_1613_1280x721IMG_1617_1280x721IMG_1623_1280x721IMG_1655_1280x721IMG_1659_1280x721

Wybrane nowości – czerwiec

C2_160x240

TRYNKIEWICZ I INNI – PIOTR PYTLAKOWSKI

Jeżeli, szanowny czytelniku, lubisz czytać opowieści, które dobrze się kończą i wszyscy potem żyją długo i szczęśliwie, nie sięgaj po tę książkę. Opisuję w niej strasznych ludzi, naszych sąsiadów, o których niewiele wiemy. Mieszkali obok, wtapiali się w tło i tak, być może, trwałoby do dzisiaj, gdyby nagle nie zapragnęli zabijać. To opowieść o mordercach, którzy unikneli stryczka, bo trafili na lukę w prawie. Kim byli wtedy, kim są dzisiaj – sami  o tym mówią. Na ustach wszystkich jest najstraszniejszy z nich – Mariusz Trynkiewicz, który właśnie wyszedł na wolność, ale ta książka jest nie tylko o nim. Rozmawiam ze swoimi bohaterami, pytam, otrzymuję odpowiedzi i wszystko byłoby całkowicie banalne, gdyby nie przejmująca świadomość, że daję głos w gruncie rzeczy okrutnym zbrodniarzom, którzy mają ręce we krwi. Ktoś spyta: po co ich słuchać? Odpowiadam: dlatego, że są i dlatego że chcę wiedzieć, jacy są. ~Piotr Pytlakowski

C3_152x240

MIRAŻ – CLIVE CUSSLER

Załoga „Oregona” wobec tajemnicy niewyobrażalnej broni, która może zniszczyć świat.

Rok 1902. Statek płynący do Filadelfii spowija nagle tajemnicza poświata. Stają wszystkie maszyny, niewytłumaczalna siła przyciąga wszystkie metalowe przedmioty do stalowego pokładu. Po chwili poświata znika. Lecz jeden z marynarzy kona w męczarniach…

Czasy współczesne. „Niesamowita łódź, Morze Aralskie, Tesla…” To ostatnie słowa śmiertelnie rannego admirała Borodina, któremu Juan Cabrillo pomaga zbiec z syberyjskiego więzienia. Ucieczka się nie udaje. Rosjanin umiera. Co chciał przekazać?

Cabrillo wraz z załogą „Oregona” postanawia rozwiązać zagadkę. Od mroźnych pustkowi Syberii, przez pustynie Uzbekistanu, po głębiny Atlantyku idzie tropem niebywałego projektu. I staje do pojedynku z rosyjskim generałem, który dysponuje bronią, o jakiej nie śniła żadna armia świata…

C1_156x240

UZDROWICIEL CUDA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – ANDREAS ENGLISCH

Andreas Englisch wielokrotnie towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się uzdrowieniom, jakie wydarzyły się za jego przyczyną. Na życzenie Papieża zachowywał wszystko w tajemnicy. Zgodnie z obietnicą po raz pierwszy napisał o tym dopiero po kilku latach od jego śmierci. Przedstawił fakty, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Do obecnego wydania dodał rozdział poświęcony cudowi, który zdecydował o kanonizacji Jana Pawła II.

 

C4_160x240

LIST Z POWSTANIA – ANNA KLEJZEROWICZ

Kiedy wciąż czujesz przeszłość za plecami, kiedy całymi latami skrada się ona za tobą jak zamaskowany zabójca – nigdy nie odnajdziesz spokoju. Możesz tylko uparcie szukać odpowiedzi, by cię ostatecznie nie dopadła… One tak właśnie zrobiły. Ale czy wygrały z przeznaczeniem? Kto odzyska, a kto straci swoje życie? Dwie kobiety, matka i córka. Kilka pokoleń, jedna zaginiona w Powstaniu łączniczka.

Rodzinna legenda i obsesja. Trudno uporać się z traumą przegranego Powstania, trudno przejść do porządku dziennego nad tajemnicą zaginięcia młodej kobiety. Szczególnie jeśli los od czasu do czasu skutecznie o niej przypomina.

C5_169x240

RADIO DUCHÓW – LEOPOLD GOUT

Radio duchów to audycja, którą Joaquin prowadzi każdej nocy. Siedząc w zagraconym, słabo oświetlonym studiu radiowym, wysłuchuje niesamowitych opowieści ludzi, którzy do niego dzwonią – o wampirach, poltergeistach, zmarłych wstających z grobów. Historii, którymi straszy się dzieci…

Nagle jednak odkrywa, że w tajemniczy sposób jest wciągany w te przerażające opowieści. Granica między rzeczywistością a iluzją zaczyna się zacierać, znika niewidzialna bariera między światem żywych i światem duchów. Jeden fałszywy krok i Joaquin znajdzie się po niewłaściwej stronie….

C6_146x240

OPOWIEŚCI MOJEJ ŻONY – MIROSŁAW ŻUŁAWSKI

Bohaterka książki w dialogu z mężem niezwykle interesująco pokazuje paradoksy życia, nasyca je głęboką kobiecą mądrością, a jednocześnie w zaskakujący i atrakcyjny sposób opowiada historie rodzinne. Mówi o roli przypadku w życiu, o kobiecej miłości pełnej poświęceń, o tym jak dobre uczynki przeobrażają się niekiedy w złe, o ludziach nie zauważanych za życia, których odejście czyni niewyobrażalną pustkę. Błyskotliwa, pełna ponadczasowych mądrości książka adresowana do każdego.

 

 

C7_171x240

WIRUJĄCA MIŁOŚĆ – SUZANNE SELFORS

Alice, córka sławnej pisarki, zwanej królową romansów, staje przed trudnym zadaniem: musi zamiast matki napisać nową powieść o miłości, o którą dopominają się wydawca i czytelnicy. Pomaga jej w tym tajemniczy, przystojny młody człowiek, podający się za Kupidyna, tego prawdziwego. Alice nie chce uwierzyć w miłość – dopóki nie pozna prawdziwej historii Kupidyna.

Kolejny czwartek dla dzieci

W każdy czwartek dla wszystkich dzieci po skończeniu zajęć dostępna jest konsola xbox360 z kinectem.
Gry ruchowe to bardzo dobra alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem monitora a gra z kolegami i koleżankami sprawia jeszcze większą zabawę

IMG_1439_1280x721IMG_1532_1280x721IMG_1519_1280x721IMG_1475_1280x721IMG_1477_1280x721IMG_1450_1280x721

Dzień Dziecka 2014 w Rybnie

Jak co roku, festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się obok Zespołu Szkół w Rybnie. Był on organizowany w czasie XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się od występu Młodzieżowej orkiestry Dętej z Rybna.

Na dziesiąte już obchody przygotowano dla wszystkich dzieci specjalne atrakcje:
– urządzenia rekreacyjne,
– pokazy walk rycerskich,
– pokaz ratowniczy strażaków,
– naukę chodzenie na szczudłach,
– zabawy sportowe,
– strzelanie z wiatrówki,
– malowanie twarzy i ozdób,
– wypłukiwanie złota,
– loteria z nagrodami,
– i wiele konkursów.

Uczestnicy festynu z pewnością znaleźli coś dla siebie. Była to wspaniałą okazją do ciekawego spędzenia czasu dzieci z rodzicami.

Koncert zespołu „BASTA” na zakończenie dnia zgromadził wielką publiczność która świetnie się bawiła w rytm muzyki.

Pieniądze zebrane podczas festynu pomogą w wyposażaniu Zespołu Szkół w Rybnie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

dd

Czytaj dalej