Noworoczne morsowanie

Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne noworoczne morsowanie w Gminie Rybno, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Nowy Rok od godz. 11:30 na plaży w Hartowcu.
Organizatorami wydarzenia są Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Hartowcu oraz Morsy Jeziora Hartowieckiego.
plakat informujący o noworocznym morsowaniu

Rodzinny Konkurs Bożonarodzeniowy

W czwartek, 21 grudnia rozstrzygnęliśmy Rodzinny Konkurs Bożonarodzeniowy na stroik świąteczny, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie. W konkursie wzięło udział 10 rodzin z Gminy Rybno.
Wszystkie stroiki były wyjątkowo piękne, a ich stworzenie wymagało dużo pracy i inwencji twórczej.
Wyniki:
I miejsce – Rodzina Tułodzieckich
II miejsce – Dorota Kreńska
III miejsce – Szymon Orzechowski
Wyróżnienie – Marzena i Marek Uzarscy
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni skromnymi upominkami.

Rozświetlenie choinki w Rybnie

W środowy wieczór, 6 grudnia w centrum Rybna odbyło się rozświetlenie choinki, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.
Na początku zgromadzonych przywitali dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski i Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski po czym po wspólnym odliczaniu zabłysła choinka oraz inne świąteczne dekoracje świetlne.
Następnie odbyła się część artystyczna. W krótkim przedstawieniu przygotowanym przez Panią Beatę Rolkowską zaprezentowali się młodzi artyści z grupy teatralnej „Poza schematem” a świąteczne piosenki zaśpiewały Panie z zespołu „Niezapominajki”. Swój debiut artystyczny mieli również nowi członkowie Orkiestry Dętej, którzy zagrali znane polskie kolędy.
Na uroczystość przywędrował Święty Mikołaj, który obdarował zgromadzonych słodkościami.