DOŻYNKI

W niedzielę 29 sierpnia 2022 roku odbyły się Dożynki gminno-parafialne w Rybnie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 11:00. Następnie odbył się przemarsz korowodu dożynkowego na parking przy kościele, gdzie odbyły się dalsze obchody, które otworzyli Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, Ksiądz Dziekan Janusz Kowalski oraz Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński.
Część artystyczną rozpoczął występ zespołu „Niezapominajki”, działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej.
Potem muzykę myśliwską i biesiadną zaprezentował zespół Forest Brass.
Następnie odbyło się wręczenie pucharów dla zasłużonych rolników, które otrzymali: Państwo Elżbieta i Tomasz Bieleccy z Rumiana, Państwo Anna i Jan Fafińscy z Prus, Państwo Marzena    i Marek Firańscy z Jeglii, Państwo Iwona i Andrzej Danielscy z Koszelew, Państwo Anna i Józef Jankowscy z Rybna.
Od godziny 14:00 odbyły się koncerty. Na scenie wystąpili Damian Holecki z zespołem oraz Ryszard Sawicki.
Podczas obchodów dożynek wystąpiła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna.
Dla zgromadzonej publiczności przygotowane były animacje i konkursy oraz gastronomia.

Zapraszamy na NARODOWE CZYTANIE

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w i NARODOWYM CZYTANIU 2022, które odbędzie się już w najbliższą sobotę 3 września o godzinie 11:00 w plenerowej czytelni przy Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie.
Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Dyskusyjny Klub Ksiązki

W czwartek 25 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawialiśmy książkę pt. „Jeszcze jeden oddech”.

 

 

 

DKK

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w czwartek 25 sierpnia o godz. 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie.

 

Dożynki

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Gminy Rybno na DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE, które odbędą się w niedzielę 28 sierpnia na parkingu przy kościele w Rybnie.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i tekst „Ksiądz Proboszcz Parafii NSPJ w Rybnie Janusz Kowalski Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski zapraszają na DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE 28 SIERPNIA 2022 PARKING PRZY KOŚCIELE W RYBNIE Program: 11:00 uroczysta Msza św. -po mszy ÅW. przemarsz korowodu dożynkowego na parking przy kościele uroczyste rozpoczęcie dożynek 12:30- FEST BRASS koncert muzyki myśliwskiej biesiadnej 13:30 wręczenie pucharów dla zasłużonych rolników 14:00 KONCERT- DAMIAN HOLECKI z ZESPOŁEM 17:00 KONCERT RYSZARD SAWICKI PRZEBOJE POLSKIE ZAGRANICZNE Ponadto występy artystyczne lokalnych artystów, animacje dla dzieci, quizy, konkursy wiedzowe, konkurencje sportowe nagrodami, gastronomia 19:00 zakończenie”

W piątek 5 sierpnia o godz. 17:00 rozpoczęła impreza „Muzyczne święto w Gminie Rybno Dni Rybna 2022”. Przybyłych gości, mieszkańców oraz turystów powitali Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Jarosław Rolkowski. Na początku rozdane zostały stypendia naukowe wójta dla najlepszych uczniów ze szkół z terenu gminy Rybno. Następnie odbyły się koncerty lokalnego zespołu „Bez kaucji” oraz gwiazdy wieczoru Darii. W sobotę 6 sierpnia podczas muzycznego święta w gminie Rybno odbyły się aż 4 koncerty. Na scenie wystąpili Menelaos, Disco Boys, Zbóje oraz gwiazda wieczoru Mr Polska. Tego dnia odbyły się liczne animacje dla dzieci oraz wiele konkursów w tym muzycznych i warsztatów tanecznych, których sponsorem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i zabaw dla dzieci jak i dorosłych.

Sponsorzy tegorocznych Dni Rybna:

– KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA,

– Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gralbet sp. z o.o.

– Trux-Bud, Prywatne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe i Usługi Budowlane, Piotr Truszczyński

– Eurostyl Rybno, Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa, Łukasz Witkowski

– Buczkowscy Sp. z o.o., Apartamenty w Rybnie, Green Town

– Firma KIM

– Libro, Fabryka Mebli w Lubawie

– Paweł Krezymon, Firma Handlowo-Usługowa

– Advaiso Sp. z o.o.

– Adam Nowakowski, Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe, Wapnopol

– Piotr Rosław Adrowski, ABP Computer

– Jarosław Wiśniewski, JARBUD, Firma Remontowo-Budowlana i Market Budowlany

– Ampol-Merol, autoryzowany dystrybutor środków do produkcji rolnej

– Zbigniew Sochacki, Domki letniskowe z prywatną plażą nad jeziorem Hartowiec

– Wolność Meblarska Sp. z o.o. Lidzbark

– P.P.H.U. Rostkowscy s.c. – budujemy domy z drewna

– Grupa Meblowa Szynaka Meble

– Firma ORISTO, Producent Mebli Łazienkowych

– Foto-Lot, Piotr Szymański

– Biuro Audytu „Kazus”, Edyta Komoszyńska-Winiewska

– Michał Chmielewski, Instalacje Budowlane

– Gospodarstwo Rybackie Ossowscy, Koszelewy – Restauracja Rybna „RyBaśka”

– Paweł Kaczmarski, Pracovici, Agencja Reklamy

– Radosław Wasielewski, Firma Ra-Druk Rybno

– Trans-Wap, Janusz Nowakowski

 

 

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek 28 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem Klubowicze omawiali książkę pt. „Grunt pod nogami” ks. Jana Kaczkowskiego.