DKK

22 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawialiśmy książkę pt. „Ale historia… Jadwiga kontra Jagiełło”.

zdjęcie ze spotkania DKK dla młodzieży

 

W piątek, 25 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie odwiedziły dzieci z przedszkola w Rybnie. Tego dnia obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, więc z tej okazji dzieci wysłuchały bajki „Kubuś Puchatek”.
Następnie przedszkolaki obejrzały książki o misiach, które znajdują się w naszej bibliotece oraz wyszukały ukryte między książkami kolorowanki z wizerunkiem misia.

Klub małego konstruktora

We wtorek, 22 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyły się kolejne zajęcia Klubu Małego Konstruktora, na których dzieci składają modele z klocków LEGO.

klub małego konstruktora klub małego konstruktora

 

Zapraszamy na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

plakat informujący o spotkaniu DKK

 

Dyskusyjny Klub Książki

W czwartek, 17 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawialiśmy książkę pt. „Karuzela uczuć”.

Spotkanie DKK Spotkanie DKK

 

Gala Piosenki Rybno 2022

W piątek, 18 listopada w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbył się Gminny Konkurs „GALA PIOSENKI RYBNO 2022”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Galę otworzyli dyrektor GBP w Rybnie – Jarosław Rolkowski oraz sekretarz Urzędu Gminy Rybno – Jolanta Jendrycka, którzy powitali uczestników muzycznej imprezy oraz zgromadzoną publiczność.
Na scenie zaprezentowało się 31 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, którzy wykazali się niezwykłymi walorami głosowymi, poczuciem rytmu oraz melodyjnością.
Jury w składzie Beata Drzewińska oraz Adam Szczypiński przyznało najważniejszą nagrodę konkursu – Grand Prix przyznać Mikołajowi Kuczyńskiemu ze Szkoły Podstawowej w Koszelewach, który wykonał piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego pt. „Nauczmy się żyć obok siebie”. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobywali: Kornelia Żuralska, Wiktoria Nowicka, Aniela Adamowicz oraz Izabela Kliniewska.
Galę Piosenki poprowadziła Beata Truszczyńska.
Wyniki Gminnego Konkursu „Gala Piosenki Rybno 2022”
I kategoria – przedszkole i klasy I
I miejsce – Kornelia Żuralska
II miejsce – Franciszek Józefowicz
III miejsce – Lena Truszczyńska
Wyróżnienia – Eliza Ćwiklińska i Alicja Kanicz
II kategoria – klasy II i III
I miejsce – Wiktoria Nowicka
II miejsce – Agata Januszewska
III miejsce – Hanna Redmer
Wyróżnienia – Laura Gawlik i Cezary Zdrojewski
III kategoria – klasy IV-VI
I miejsce – Aniela Adamowicz
II miejsce – Maja Kozłowska
III miejsce – Agata Soboczyńska
Wyróżnienie – Alicja Kulczyk
IV kategoria – klasy VII,VIII i liceum
I miejsce – Izabela Kliniewska
II miejsce – Zofia Ślubowska
III miejsce – Eliza Wierzchołowska
Wyróżnienie – Karolina Mądzelewska
Nagroda główna – Grand Prix – Mikołaj Kuczyński

Zapraszamy na spotkanie DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w czwartek 17 listopada o godz. 16:00. Omówimy książkę pt. „Karuzela uczuć”.

plakat informacyjny o spotkaniu DKK

 

 

Stacja Niepodległość

W piątek 11 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się wieczór patriotyczny „O wolności słowem i piosenką”.
Spotkanie otworzyli dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski oraz Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.
Następnie odbyła się część artystyczna. Młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Poza schematem” przedstawili licznie zebranej publiczności sztukę pt. „Stacja niepodległość”, która ukazała losy państwa polskiego dążącego do odzyskania wolności.
Następnie wszyscy zgromadzeni włączyli się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z zespołem „Niezapominajki”.