Patriotyzm od pokoleń

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza na spotkanie z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości pt. „Patriotyzm od pokoleń”, które odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godz. 17:00 w Centrum Kultury.

plakat informujący o spotkaniu z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości

 

Bal Wszystkich Świętych

W czwartek, 26 października odbył się Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rybnie.
O godzinie 15:00 przebrane dzieci i młodzież wzięły udział się na nabożeństwie różańcowym w kościele a następnie przeszły w radosnym korowodzie do sali sesyjnej przy Urzędzie Gminy gdzie odbył się bal.
Zgromadzonych powitali ksiądz proboszcz parafii pw. NSPJ w Rybnie – Janusz Kowalski oraz Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.
Następnie w pięknie udekorowanej sali odbyły się quizy, tańce, konkursy i zabawy przy muzyce. Wiele emocji i zachwytów stworzył konkurs na najciekawszy strój świętej i świętego, który wygrali Pola Ostrowska i Franciszek Józefowicz.
W czasie balu dzieci miały także okazję uczestniczyć w animacjach takich jak rzuty do celu, zabawy z chustą animacyjną czy przeciąganie liny.
Dla uczestników balu był także przygotowany słodki poczęstunek.
Wielkie podziękowania za pomoc w organizacji Balu Wszystkich Świętych dla Pani Joanny Gawlik, Pani Eweliny Michalskiej, Pani Iwony Szarmacher, Pani Agnieszki Lewickiej, Pani Marleny Zielińskiej, Pani Sylwii Rynkowskiej, Pani Weroniki Witkowskiej, Pani Małgorzaty Kijora, Pani Małgorzaty Urbańskiej oraz Pani Justyny Godeckiej za przygotowanie poczęstunku oraz wystroju sali.

DKK

W czwartek, 19 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawialiśmy książkę „Gorzko, gorzko” Joanny Bator.

zdjęcie ze spotkania DKK

Baner DKK

 

DKK

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w czwartek, 19 października o godz. 16:00.

plakat informujący o spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki

 

GALA PIOSENKI

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zachęca do udziału w Gminnym Konkursie GALA PIOSENKI 2023, który odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 16:00.

plakat informujący o Gali Piosenki

Regulamin Gminnego Konkursu „GALA PIOSENKI RYBNO 2023”

1. Organizator

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie

2. Termin i miejsce

17 listopada 2023 r. o godz. 16:00 w Centrum Kultury w Rybnie ul. Wyzwolenia 90a

Dojazd uczestników we własnym zakresie.

3. Cele konkursu:

propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży,

rozwijanie wrażliwości estetycznych poprzez bezpośredni kontakt z muzyką,

umożliwianie prezentacji swoich umiejętności wokalnych,

kształtowanie umiejętności współzawodnictwa,

promocja Gminy Rybno.

4. Zasady uczestnictwa

W KONKURSIE mogą uczestniczyć soliści w następujących kategoriach wiekowych:

I kategoria – przedszkole i klasy I,

II kategoria – klasy II-III,

III kategoria – klasy IV-VI,

IV kategoria – klasa VII-VIII i Liceum.

5. Liczba uczestników w KONKURSIE

I kategoria: przedszkole w Rybnie, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych – do 5 uczestników

Klasy I – do 3 uczestników, Szkoła podstawowa w Rybnie – do 5 uczestników

II kategoria: Szkoły Podstawowe w Hartowcu, Koszelewach, Rumianie i Żabinach – do 3 uczestników,

Szkoła Podstawowa w Rybnie – do 5 uczestników,

III kategoria: Szkoły Podstawowe w Hartowcu, Koszelewach, Rumianie i Żabinach – do 4 uczestników,

Szkoła Podstawowa w Rybnie – do 6 uczestników,

IV kategoria: Szkoły podstawowe – w Hartowcu, Koszelewach, Rumianie i Żabinach – do 4 uczestników, Szkoła podstawowa w Rybnie – do 6 uczestników

Licealiści z terenu Gminy Rybno – bez ograniczeń

6. Każdy wykonawca prezentuje jeden wybrany utwór wykonany a’capella lub z akompaniamentem (podkłady muzyczne na CD i MC lub własny na żywo). Organizatorzy zapewniają sprzęt nagłaśniający, magnetofon, odtwarzacz CD, MP3.

7. Warunkiem uczestnictwa w KONKURSIE jest zgłoszenie udziału oraz dostarczenie podkładu muzycznego do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie (ul. Wyzwolenia 90a), w godzinach urzędowania biblioteki do dnia 14 listopada 2023 r. (wtorek).

8. O wytypowanie uczestników do konkursu prosimy dyrektorów szkół.

9. Kryteria oceny:

dobór repertuaru, dostosowany do wieku i możliwości wokalnych,

walory głosowe,

muzykalność,

wyczucie rytmu,

interpretacja,

ogólny wyraz artystyczny.

10. Nagrody

Przewidziane nagrody to:

nagroda specjalna,

nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów I, II i III miejsca we wszystkich kategoriach,

wyróżnienia.

Noc Bibliotek

W piątek, 6 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyła się Noc Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać”.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Najpierw odbyły się zabawy literackie dla dzieci, gry planszowe, zabawy oraz Klub Małego Konstruktora. Następnie dzieci przystąpiły do wspólnego pieczenia gofrów. Podczas ich przygotowywania dzieci wykonywały różne czynności ucząc się tym samym samodzielności. Nabyły doświadczenia w krojeniu, obieraniu oraz mieszaniu różnych składników.
Potem dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajkę na dobranoc w wykonaniu babci Halinci.
Kolejną atrakcją wieczoru było spotkanie autorskie z Dorotą DEĄ Makowską dla młodzieży i dorosłych. Autorkę książki „Bądź moim światłem” powitali Dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski oraz Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.
Następnie DEA przystąpiła do opowiadania o swej książce i twórczości. „Bądź moim światłem” to opowieść, która poruszył serca zgromadzonych poprzez ukazane piękno miłości w kontekście życiowych wyzwań i przeznaczenia.

Noc Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza do udziału w NOCY BIBLIOTEK w najbliższy piątek 6 października w godz. 16:00 – 22:00.
O godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Dorotą Makowską, autorką książki „Bądź moim światłem”.
plakat informujący o nocy bibliotek