Bajkowy ambaras

W niedzielę 29 maja odbył się spektakl pod tytułem „Bajkowy ambaras” przygotowany przez grupę teatralną „Poza schematem”, która działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie.
Zapraszamy do galerii zdjęć!

W sobotę 28 maja Młodzieżowa Orkiestra Dęta, działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie uświetniła obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszelewach.

zdjęcie Orkiestry Dętej podczas uroczystości

 

 

Zapraszamy na Dzień Dziecka

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Dzień Dziecka, który odbędzie się w środę 1 czerwca o godz. 15:00 na parkingu przy kościele w Rybnie.

 

Zapraszamy

Zapraszamy na spektakl pt. „Bajkowy ambaras”, w wykonaniu grupy teatralnej „Poza schematem” , działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie, który odbędzie się

w niedzielę 29 maja o godz. 17:00!

 

Spotkanie autorskie w ramach DKK

W czwartek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Jerzym Anczykowskim w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.
Pan Jerzy Anczykowski w ciekawy sposób przedstawił rys historyczny naszego regionu oraz opowiedział o swoich wszystkich publikacjach, które napisał. Na zakończenie wręczył książki zebranym.
spotkanie autorskie z P. Jerzym Anczykowskim w ramach DKK

Spotkanie DKK

W środę 11 maja odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy książkę „Projekt życie” Davida Brooksa.

zdjęcie ze spotkania DKK

 

Spektakl kabaretowy

W piątek 13 maja w sali OSP w Rybnie odbył się spektakl kabaretowy pt. „Baby górą” zaprezentowany przez grupę teatralną „Tymczasowo zakręceni” , która działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Działdowie.
Przedstawienie bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności, która oklaskiwała aktorów na stojąco.

Zachęcamy do udziału w akcji „Przejedź rowerem 102 km w 102. rocznicę urodzin Jana Pawła II”
Regulamin:
1. Celem jest przejechanie 102 kilometrów rowerem indywidualnie po terenie Gminy Rybno w terminie od środy (18 maja, godz. 18:00 po otwarciu akcji) do poniedziałku (30 maja).
2. Zgłoszenie chęci udziału w akcji należy dokonać poprzez kontakt osobisty w GBP lub na Facebooku do środy (18 maja) w godzinach otwarcia biblioteki.
3. Odbiór gadżetów okolicznościowych w środę (18 maja) o godz. 18:00 w kościele w Rybnie lub bibliotece.
4. Przejechaną trasę należy udokumentować za pomocą wybranej przez siebie aplikacji (kilometry, daty) i przesłać zdjęcie (zrzut ekranu) na adres gbp.rybno@wp.pl lub na Facebooka biblioteki do poniedziałku 30 maja do godz. 16:00.
5. Podsumowanie akcji w środę 1 czerwca o godz. 16:30 na parkingu przy kościele w Rybnie.
6. Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania regulaminu akcji, zasad ruchu drogowego.
7. Dzieci i młodzież jadą pod opieką osób dorosłych.
8. Udział w akcji jest dobrowolny, a biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia lub życia i wypadki losowe podczas przemieszczania się.

DKK dla młodzieży

W poniedziałek 9 maja odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawialiśmy książkę pt. „Amelka”.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Panem Jerzym Anczykowskim, które odbędzie się w najbliższy czwartek 12 maja o godz. 17:00! Spotkanie odbędzie się w ramach DKK.