Koncert Kameralny

W niedzielę, 28 maja 2023 r. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie odbył się Koncert Kameralny.
Olsztyński Zespół Kameralny – Pro Musica Antiqua w składzie Leszek Szarzyński – flet, Monika Dondalska – skrzypce, Paweł Panasiuk – wiolonczela, Agnieszka Panasiuk – fortepian, Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopran zaprezentował zgromadzonej publiczności utwory od baroku do współczesności. Koncert poprowadził Leszek Szarzyński.
Koncert odbył się w ramach programu „Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur”, dzięki któremu słuchacze mają okazję zainteresować się pięknem obiektów, często o wysokich walorach historycznych.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin oraz Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.
Organizatorami koncertu byli: Związek Gmin Warmińsko Mazurskich, Gmina Rybno, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.

Zapraszamy na Dzień Dziecka

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza na Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca, w czwartek w godz. 15:00-20:00 na parkingu przy kościele w Rybnie.

plakat informujący o Dniu Dziecka

 

 

DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w piątek 19 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie. Omówimy książkę pt. „Blizna”.

plakat informujący o spotkaniu DKK

 

Koncert Kameralny

Zapraszamy na Koncert Kameralny – utwory od baroku do współczesności w wykonaniu Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego Pro Musica Antiqua, który odbędzie się w niedzielę, 28 maja o godz. 19:00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie.

plakat informujący o Koncercie Kameralnym w wykonaniu Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego

 

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zachęca do udziału w akcji „Przejedź rowerem 103 km w 103. rocznicę urodzin papieża św. Jana Pawła II”.
plakat informujący
Regulamin:
1. Celem jest przejechanie 103 kilometrów rowerem indywidualnie po terenie Gminy Rybno w terminie od czwartku(18 maja, po otwarciu akcji) do wtorku (30 maja).
2. Zgłoszenie chęci udziału w akcji należy dokonać poprzez kontakt osobisty w GBP lub na Facebooku do środy (18 maja) w godzinach otwarcia biblioteki.
3. Przejechaną trasę należy udokumentować za pomocą wybranej przez siebie aplikacji (kilometry, daty) i przesłać zdjęcie (zrzut ekranu) na adres gbp.rybno@wp.pl lub na Facebooka biblioteki do wtorku 30 maja do godz. 16:00.
4. Podsumowanie akcji w środę 1 czerwca podczas obchodów Dnia Dziecka.
5. Uczestnicy zobowiązują się do przestrzegania regulaminu akcji oraz zasad ruchu drogowego.
6. Dzieci i młodzież jadą pod opieką osób dorosłych.
7. Udział w akcji jest dobrowolny, a biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia lub życia i wypadki losowe podczas przemieszczania się.

Rodzinna Majówka

W środę, 3 maja na terenie obok Centrum Kultury w Rybnie odbyła się Rodzinna Majówka, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.
Piknik rozpoczął się od pokazów grup tanecznych z Rybna i Lubawy pod okiem prowadzącej zajęcia taneczne Pani Julity Drobotko.
Następnie zgromadzeni uczestnicy imprezy brali udział w wielu grach, zabawach i konkurencjach sportowych takich jak rzuty do celu, tunel czy chusta animacyjna.
Duże zainteresowanie wzbudziły domek z kulkami, szachy plenerowe oraz malowanie twarzy.
Podczas pikniku każdy mógł skosztować kiełbaski z grilla, watę cukrową oraz popcorn.