W piątek 22 kwietnia w gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Panem Bogusławem Łukwińskim, autorem książek „Hartowiec.  Na ziemi biskupów lubawskich”, „Odkrywamy Gminę Rybno”, „Stanisław Dominik Wiśniewski. Obywatel Rzeczypospolitej” oraz współautorem książki „A jeśli taka wola Twa…”. Podczas spotkania nasz gość zaprezentował swoje nowe opowiadanie oraz opowiedział o genezie powstania jego wszystkich książek. Historie te bardzo zaciekawiły naszych Klubowiczów, którzy w przyszłości chcieliby powtórzyć takie spotkanie.

zdjęcie ze spotkania z Bogusławem Łukwińskim w ramach DKK zdjęcie ze spotkania z Bogusławem Łukwińskim w ramach DKK

 

Spotkanie DKK

W piątek 22 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawialiśmy książkę Joy Fielding pt. „Zawsze ktoś patrzy”.

zdjęcie ze spotkania DKK

 

Jedna z Klubowiczek naszego Dyskusyjnego Klubu Książki poleca dwie lektury: „Wstań, albo będziesz święty, albo będziesz nikim” ks. Piotra Pawlukiewicza                                                          oraz „Jak wytrzymać z mężczyzną?” Joanny Chmielewskiej i przygotowała ich recenzje. Zachęcamy do przeczytania!

 

 

 

Zapraszamy na spotkanie DKK

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w piątek 22 kwietnia o godz. 16:30. Tuż po spotkaniu o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Panem Bogusławem Łukwińskim, na które zapraszamy wszystkich!

plakat informujący o spotkaniu DKK

 

Konkurs Wielkanocny

W czwartek 14 kwietnia rozstrzygnęliśmy XXII Gminny Rodzinny Konkurs Wielkanocny na pisankę, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Wszystkie pisanki okazały się piękne i radosne a ich stworzenie wymagało wiele pracy i inwencji twórczej.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Dominika Kruszewska z rodzicami

II miejsce – Norbert i Kornelia Żuralscy

III miejsce – Aleksander i Katarzyna Bach

Wyróżnienia

Marianna i Daniel Kijora

Wiktor, Mateusz i Weronika Dutkowscy

Beata Wiergowska

 

Dziękujemy wszystkim rodzinom za udział w konkursie.

 

 

 

 

 

 

DKK dla młodzieży

W poniedziałek 4 kwietnia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, na którym omawialiśmy książkę Katarzyny Majgier pt. „Abrakadabra… mamy problem!”

zdjęcie ze spotkania DKK dla młodzieży

zdjęcie ze spotkania DKK dla młodzieży

 

DKK dla młodzieży

W poniedziałek 4 kwietnia o godz. 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbędzie się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Zapraszamy!!!

plakat informujący o spotkaniu DKK dla młodzieży