Zapraszamy na majówkę

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza na RODZINNĄ MAJÓWKĘ, która odbędzie się w środę, 3 maja w godz. 15:00-18:00 przy bibliotece w Rybnie.
W programie:
– gry i zabawy dla najmłodszych
– rywalizacje sportowe
– pokazy taneczne
– występy artystyczne
plakat informujący o majówce

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

We wtorek, 25 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych, które rozpoczęli Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz dyrektor GBP w Rybnie Jarosław Rolkowski.
Pani Katarzyna jest pisarką, poetką, nauczycielką oraz malarką. Pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Pisarka opowiedziała o swej twórczości, zapoznała uczniów z genezą powstawania jej książek oraz wspomniała swoje dzieciństwo.
Młodzież zadawała autorce wiele pytań o jej twórczości, ale również życiu prywatnym. Dowiedzieliśmy się nawet jak wabi się jej pies i koty.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkół w Rybnie, Koszelewach, Rumianie i Hartowcu.
spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych
spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

Spotkanie z Danielem Kasprowiczem

W piątek, 22 kwietnia 2023r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury w Rybnie odbyło się spotkanie z Danielem Kasprowiczem – realizatorem projektów humanitarnych, autorem dwóch książek, Honorowym Obywatelem Gminy Rybno- pt. „Madagaskar – duże lekcje z małej Afryki”.
Wypełnioną mieszkańcami oraz gośćmi salę powitał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie, który następnie przedstawił publiczności wyjątkowego gościa. Daniel Kasprowicz, który w 2022 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Rybno opowiedział mieszkańcom o swojej działalności na dalekim Madagaskarze. O spotykanych trudnościach oraz realizowanych projektach – zwłaszcza o budowie wielkiego przedsięwzięcia, budowy szpitala dla kobiet i dzieci. Spotkanie było bardzo emocjonujące, ponieważ historie, które opowiedział autor m.in. dwóch książek zapierały dech w piersiach.
W trakcie spotkania sprzedawane były książki mojego autorstwa, plecionki i magnesy z Madagaskaru oraz wanilia i udało się zebrać sumę 1680 zł na leczenie naszych pacjentów w Szpitalu im. Bł Ojciec Jan Beyzym.

Zapraszamy na spotkanie autorskie

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych, które odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia o godz. 10:15 w Centrum Kultury w Rybnie.

plakat informujący o spotkaniu autorskim z Katarzyną Ryrych

 

DKK

W czwartek, 20 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego Klubowicze omawiali książkę Marty Fox pt. „Coraz mniej milczenia”.

spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 kwietnia o godz. 16:00. Na spotkaniu omówimy książkę Marty Fox pt. „Coraz mniej milczenia”.

plakat informujący o spotkaniu DKK

 

Konkurs recytatorski „Spotkania z poezją”

W poniedziałek, 17 kwietnia o godz. 14:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją”. Na scenie wystąpiło 30 uczestników w trzech kategoriach.
Konkurs otworzyli Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie Jarosław Rolkowski, którzy przywitali uczestników oraz zgromadzoną publiczność.
Jury w składzie Małgorzata Trąpczyńska oraz Andrzej Lewicki przyznało pierwsze miejsca Wiktorii Nowickiej w kategorii klas I-III, Alicji Kulczyk w kategorii klas IV-VI oraz Zuzannie Liberackiej w kategorii klas VII-VIII.
Konkurs recytatorski poprowadziła Kinga Gawlik.
Wyniki konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją”
kategoria klas I-III
I miejsce – Wiktoria Nowicka
II miejsce – Laura Gawlik
III miejsce – Zuzanna Wojciechowska
kategoria klas IV-VI
I miejsce – Alicja Kulczyk
II miejsce – Maria Mężykowska
III miejsce – Agata Piątkowska
Wyróżnienie – Maria Zawada
kategoria klas VII-VIII
I miejsce – Zuzanna Liberacka
II miejsce – Radosław Ochlak
III miejsce – Dominika Woźniak
Wszystkim nagrodzonym uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym w Działdowie.

Zapraszamy na spotkanie z Danielem Kasprowiczem

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie oraz grupa młodzieży
„W rękach Młodych” zapraszają na spotkanie z Danielem Kasprowiczem pt. „Madagaskar – duże lekcje z małej Afryki”.
Spotkanie odbędzie się w piątek, 21 kwietnia o godzinie 18:00 w Centrum Kultury w Rybnie.
plakat informujący o spotkaniu z Danielem Kasprowiczem