Otwarcie plaży w Rybnie

Zapraszamy na otwarcie plaży w Rybnie, które odbędzie się w sobotę 29 czerwca 2019 r. o godzinie 16:00.
W programie:
– koncert muzyki szanty
– animacje dla dzieci
– konkurencje sportowe
– korzystanie z wodnego placu zabaw
– przejażdżki łodzią z ratownikiem

 

Dyskusyjny Klub Książki

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 4 lipca 2019 r. w czwartek. Omówimy książkę Anny Moczulskiej pt. „Bajki, które zdarzyły się naprawdę”.

 

Spotkanie motocyklistów

W niedzielę, 23 czerwca 2019r. o godz. 17:00 na placu przy Zespole Szkół w Rybnie oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyło się spotkanie motocyklistów zorganizowane przez AMK Enduro Grunwald oraz AMK Drwęca Ostróda we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rybnie. Podczas spotkania z motocyklistami odbył się pokaz motocrossów oraz gokartów. Każdy chętny mógł także spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze na placu OSiR i pojeździć gokartem. Uczestnicy spotkania mogli biesiadować z motocyklistami oraz posmakować pieczonego świniaka. Na koniec odbyła się parada motocyklistów.

   

Źródło: facebook sis.rybno

Festyn w Tuczkach

W sobotę, 22 czerwca 2019r. o godz. 15:00 na boisku wiejskim w Tuczkach odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Sołtys wsi Tuczki – Iwonę Cybulską, Radę Sołecką oraz Radnego Gminy Rybno – Waldemara Reszkę. Podczas festynu Panie z GBP w Rybnie przygotowali animacje dla dzieci oraz malowanie twarzy.

99 rocznica plebiscytu w Groszkach

W sobotę, 22 czerwca 2019r. o godz. 15:00 w Groszkach odbyła się uroczystość 99-lecia Plebiscytu na Warmii i Mazurach zorganizowana przez sołectwo Naguszewo-Groszki we współpracy z Gminą Rybno. Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Rybnie poprowadziła orszak do obelisku upamiętniającego Plebiscyt na Warmii i Mazurach w 1920r. Po powrocie na boisko w Naguszewie na scenie wystąpiły Panie z Chóru Seniorek w Rybnie.

  

Źródło: sis rybno

 

Noc Świętojańska

23 czerwca na skwerku przy ulicy Praskiej w Rybnie odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Najpierw odbyła się część artystyczna zaprezentowana przez grupę teatralną ,,Poza schematem” i puszczenie wianków do wody. Następnie zaśpiewały Panie z Chóru Seniorek w Rybnie. Na końcu zostało rozpalone ognisko i każdy mógł sobie upiec kiełbaskę. Dla dzieci przez cały wieczór dostępne były kule wodne.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noc Świętojańska

Zapraszamy na Noc Świętojańską!

Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody oraz utratę życia lub zdrowia uczestników i obserwatorów spotkania z motocyklistami, ponieważ jest to impreza organizowana przez AMK Enduro Grunwald i AMK Drwęca Ostróda.

 

 

Dyskusyjny Klub Książki

Dnia 13 czerwca odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiana była książka Alex Marwood pt. „Najmroczniejszy sekret”. Następne spotkanie odbędzie się 4 lipca. Omówimy książkę Anny Moczulskiej pt. „Bajki, które zdarzyły się naprawdę”.