Dożynki gminno-parafialne

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku odbyły się dożynki gminno-parafialne w Rybnie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz. 11:00. Następnie procesja z wieńcem dożynkowym przeszła na parking przy kościele gdzie odbywały się dalsze uroczystości.
Część artystyczną rozpoczęły zespoły oraz artyści lokalni: „Niezapominajki”, Oliwia Kościjańczuk, Weronika Ciżewska. Agata Szumilak zaprezentowała gwarę lubawską.
O godz. 13:30 miał miejsce recital finalistki 4. edycji The Voice Kids – Natalii Pawelskiej, która swoim głosem zachwyciła publiczność.
Następnie wystąpiła góralska kapela „Pieczarki”, zachwycając zgromadzonych ludzi swoim góralskim repertuarem.
Kolejną gwiazdą wieczoru był Ryszard Sawicki, dzięki któremu mogliśmy usłyszeć niezapomniane szlagiery.
Wieczorem wystąpił zespół „Bajorek D” w rytmach muzyki disco polo, zachęcając publiczność do zabawy.
Na zakończenie odbyła się dyskoteka pod gwiazdami z Dj-em Rolandem.
Podczas uroczystości można było zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień, wziąć udział w grach i zabawach sportowych jak i również zjeść lokalne potrawy przygotowane przez stowarzyszenia z terenu Gminy Rybno.
Pomiędzy występami artystów zostały wręczone puchary rolnikom za wzorowe prowadzenie gospodarstw rodzinnych zgodnie z zasadami ekologii i dobrej współpracy z sąsiadami, dbanie o przestrzeń wspólną.

Spotkanie DKK

W czwartek 26 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawialiśmy książkę Colleen Coble pt. „Hotel nad oceanem”.

 

Dożynki gminno-parafialne

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Gminy Rybno na DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE,
które odbędą się w niedzielę 29 sierpnia na parkingu przy kościele w Rybnie.
Program:
11:00 – uroczysta msza święta w kościele pw. NSPJ w Rybnie
około 12:00 – ceremoniał dożynkowy
13:30 – recital Natalii Pawelskiej, finalistki 4. edycji The Voice Kids
15:00 – koncert kapeli Pieczarki
17:00 – koncert szlagierów Ryszarda Sawickiego
19:00 – koncert zespołu Bajorek D
do godz. 22:00 – dyskoteka pod gwiazdami – DJ Roland
Ponad to:
od godz. 15:00 – mobilny punkt szczepień 1-dawkową szczepionką Johnson&Johnson
występy artystów lokalnych
gry, zabawy, konkursy
gastronomia
plakat ogłoszeniowy Dożynki 2021

DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się

w czwartek 26 sierpnia o godz. 17:00!

Prezent dla ks. Kazimierza

Zebraliśmy kwotę 3 450 zł, było nas 101 osób. Rower, który kupiliśmy kosztował 3 670 zł (trochę przekroczyliśmy budżet o kwotę 220 zł). Jeżeli ktoś nie zdążył a chciałby dorzucić do prezentu to zachęcamy. Msza, na której zostanie wręczony rower ks. Kazimierzowi w podziękowaniu za posługę odbędzie się 22 sierpnia (niedziela) o godzinie 11:00. Zapraszamy wszystkich, dzięki którym zakup roweru był możliwy (wspólnie wręczymy prezent).

Piknik rodzinny

W niedzielę 15 sierpnia  o godzinie 15:00 na placu przy restauracji „Świtezianka” odbył się PIKNIK RODZINNY zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Na scenie wystąpił zespół Drink Bar w rytmach muzyki country. Ponad to przygotowanych było wiele innych atrakcji takich jak: holi party, strzelanie z łuku, pokazy strażackie, przejazd bryczką, animacje dla dzieci. Wieczorem odbyła się zabawa przy muzyce.

Tego dnia grupa „W rękach młodych” zorganizowała także piknik charytatywny dla chorego Michała z Koszelew. Zebrano 5362,16 zł.

 

 

 

PIKNIK RODZINNY

Zapraszamy na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia

od godziny 15:00 na placu przy restauracji „Świtezianka”.

Warsztaty literacko-plastyczne

We wtorek oraz w piątek odbyły się warsztaty literacko-plastyczne. Podczas zajęć uczestnicy z papieru mache wykonali rzeźby. Kolejnym zadaniem dla dzieci było poszukiwanie „skarbu”. Zabawa polegała między innymi na odgadywaniu zagadek literackich. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Na kolejne zajęcia zapraszamy we wtorek i piątek w następnym tygodniu.