„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” – czyli Mikołaj Kopernik w Rybnie!!!

W piątek, 19 lutego o godz. 15:30 na stadionie sportowym w Rybnie odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowych tablic z okazji 543 urodzin Mikołaja Kopernika.
Uroczystego odsłonięcia pamiątkowych tablic dokonali: prof. Jarosław Włodarczyk, dr Jerzy Sikorski, dr Szymon Drej, aktor, prezenter telewizyjny – Michał Juszczakiewicz, Dyrektor Fundacji Nicolaus Copernicus – Robert Szaj, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radny Gminy Rybno – Czesław Mederski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosław Rolkowski oraz Bogusław Łukwiński – historyk, który opracował pamiątkowe tablice.IMG_5788
IMG_5793
IMG_5794
IMG_5796
IMG_5799

Przedszkolaki w bibliotece

IMG_5784IMG_5781IMG_5778IMG_5776

„Żabka za boćka,
Bociek za gąskę,
Gąska za kurkę,
Kurka za Kicię,
Kicia za Mruczka,
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
A na przyczepkę
Kawka za żabkę
Bo na tę rzepkę
Też miała chrapkę.”

Czyli „Rzepka” w wykonaniu przedszkolaków.

15.02.2016r.

Walentynkowy wieczór w GBP

Dnia 14.02.2016 r. (niedziela) w sali wystawowej GBP, odbył się walentynkowy wieczór z piosenką i poezją w wykonaniu Iwony Manista-Kutryś. Cudowna muzyka, wspaniałe wiersze i nastrojowy wystrój sprawiły, że nie tylko pary poczuły magię tego święta.

IMG_5764

IMG_5772IMG_5765

Zapraszamy!!!

Zapraszamy na koncert walentynkowy!!!

„Porywy serca czyli walentynkowy z piosenką i poezją” w wykonaniu Iwony Manista-Kuryś

Iwona Manista-Kutryś – kilka słów o sobie

„Jestem wokalistką, kompozytorką, dyrygentem oraz pedagogiem. Z wykształcenia też aktorką i udzielam się w Teatrze po 20-ej działającym przy Centrum Kultury w Piasecznie. Ukończyłam studia edukacji artystycznej na Uniwersytecie Łódzkim oraz dyrygenturę chóralną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Miałam przyjemność występować w Teatrze Stara Prochoffnia w Warszawie, Teatrze Stu w Krakowie oraz pracować w Teatrze Nowym Adama Hanuszkiewicza w Warszawie. Muzyka to moja największa pasja. Uwielbiam też teatr, film, książki, fotografię, dlatego lubię do swoich klipów dodawać zdjęcia, bo potrafią jak poezja i muzyka uchwycić to co ulotne i piękne. Moje kompozycje można znaleźć na youtube. Jedna z nich „Taniec” ze słowami Ewy Jowik zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Jonasza Kofty w Warszawie i od kilku miesięcy znajduje się na Łagodnej Liście Przebojów internetowego Radia Aspekt . W swoim repertuarze mam wiele piosenek oprócz autorskich piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i inne. Gram też w komediowym spektaklu ADAMM w reżyserii Ewy Kłujszo, który otrzymał III miejsce na Mazowieckim Festiwalu Teatralnym „Totalnie teatralnie” a ja nagrodę za najlepszą rolę żeńską. Aktualnie kończę swoją solową płytę pt: „Godzina Jeszcze młoda.”

Kopia PORYWY SERCA PLAKAT-page-001

FERIE W BIBLIOTECE – PODSUMOWANIE

Ferie, ferie i po feriach…trzeba wracać do nauki, ale zanim to zrobicie, mamy dla was podsumowanie waszych 2 tygodni zimowego odpoczynku, zorganizowanego przez GBP w Rybnie.

 

IMG_5691

W pierwszym tygodniu nasze zajęcia niestety nie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, i tak, ciasteczka, które miały piec dzieci, piekłyśmy my…wyszły piękne, zarumienione i pyszne… nasze kulinarne dzieła mogli skosztować chłopcy korzystający w tym czasie z komputerów… Ślinka cieknie na samo wspomnienie:)

 

IMG_5700

IMG_5701

IMG_5704

IMG_5708

IMG_5711

IMG_5720

IMG_5710

Jak co tydzień, w piątek odbyły się zajęcia w Punkcie biblioteczno-kulturalnym w Koszelewach, i jak co tydzień odwiedziło nas bardzo dużo dzieci. Największym zainteresowaniem cieszyło się karaoke, nawet nie wiedzieliśmy, że jest w naszej gminie aż tyle talentów wokalnych. Dzieci mogły również sprawdzić swoje możliwości w rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek oraz popisać się sprytem w grach zręcznościowych.

IMG_5690

IMG_5723

IMG_5724

IMG_5725

Drugi tydzień rozpoczął się bajkowym porankiem dla najmłodszych. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z przedszkola. W wielkim skupieniu obejrzały bajki o Franklinie oraz książeczki o tym sympatycznym małym żółwiu.

IMG_5728

Adam Lewandowski i jego brat Mikołaj to niestety nasi jedyni uczestnicy konkursu wiedzy o Harrym Potterze. Mogłoby się wydawać, że pójdzie szybko, łatwo i bez większego wysiłku…a jednak nie…pytania były trudne, ale chłopcy radzili sobie z nimi wspaniale. Bracia rywalizowali ze sobą i do ostatniej chwili nie mieliśmy pewności, który z nich wygra, ponieważ obaj wykazali się ogromną wiedzą. Zwyciężył Adam…ale można powiedzieć, że wygrali obaj, w końcu nagroda trafiła do jednego domu, a bracia będą ją sobie pożyczać. Gratulujemy!!!

IMG_5732

IMG_5730

IMG_5729

IMG_5731

W ramach warsztatów akademii wycinania Natalka zrobiła tego oto wesołego Pana Misia.

Nie, nie, nie on tylko na zdjęciu wygląda na łatwego do zrobienia, w rzeczywistości wykonanie było o wiele trudniejsze. Wymagało bardzo dużo precyzji, czasu i oczywiście cierpliwości. Jednak, rzeczy wykonane łatwo i bez trudu nie dają tyle satysfakcji…a ten miś dał nam jej bardzo dużo…nie wierzycie? Zapytajcie Natalii:)

IMG_5694

IMG_5734

IMG_5733

IMG_5738

IMG_5736

IMG_5697

Do turnieju FIFA, który odbył się w środę (03.02.2016 r.), uczestnicy przygotowywali się już od bardzo dawna. Finalnie wzięło w nim 8 osób. Pierwsze mecze rozegrały się w następujących parach: Laskowski Michał(2) vs Piórkowski Szymon(4), Krajewski Bartosz(3) vs Meller Mateusz(o), Kacper Gojtowski(3) vs Roman Leśniewski(1) oraz Patryk Kempkowski(7) vs Kasprowicz Sylwester(0). Z wybranych losowo par do dalszego etapu przeszli Patryk, Bartosz, Szymon i Kacper. Następne, również w drodze losowania wyłoniły nam się pary rywalizujące w półfinale: Kacper vs Szymon oraz Bartosz vs Patryk. Do wielkiego finału weszli Kacper i Patryk…niestety zwycięzca może być tylko jeden i w naszym turnieju został nim Patryk Kempkowski, tym samym Kacper Gojtowski zajął drugie miejsce na podium. W meczu o trzecie miejsce walkowerem zwyciężył Bartosz Krajewski. Zwycięzcom GRATULUJEMY, a przegranym śpiewamy…”nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało…”

IMG_5741

IMG_5740

IMG_5739

Tłusty czwartek w bibliotece nie był ujęty w naszym programie, jednak również cieszył się dość sporym zainteresowaniem. W ramach obchodów tego dnia w naszej bibliotece każdy, kto przyszedł, wypożyczył książkę lub rozwiązał jedno z przygotowanych przez nas zadań, mógł się poczęstować pysznym pączkiem i kawką. Waga i centymetr poszły w odstawkę, a nam zostały tylko słodkie przyjemności.

IMG_5742

IMG_5749

IMG_5761

IMG_5762

IMG_5763

Dlaczego woda w morzu jest słona? Nie wiecie?! Nie byliście na naszym przedstawieniu? Żałujcie!

W ostatnim dniu naszego „feriowego” programu odwiedzili nas aktorzy grupy teatralnej „ART-RE” z Krakowa. Jednak nie tylko oni:) odwiedził nas też sporo dzieci, którzy z wielkim zainteresowaniu obejrzały spektakl „Zaczarowany młynek” oraz czynnie brały w nim udział. Były pytania i odpowiedzi, tańce i pokazy mody. Jednym słowem było BAJECZNIE.

Podsumowując „Ferie w bibliotece 2016” dobiegły końca. Mamy nadzieję, że ci, którzy nie brali w nich udziału, żałują i skorzystają z naszego programu za rok.

Natomiast my, dziękujemy tym, którzy odwiedzili naszą bibliotekę w tym czasie:)