Piknik z okazji otwarcia ścieżki wokół jeziora Rybno

W niedzielę, 29 września 2019 roku na skwerku przy ulicy Praskiej odbył się piknik z okazji otwarcia ścieżki edukacyjnej wokół jeziora Rybno.

Uroczystość otworzyły przemowy Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustawa Marka Brzezina, Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Starosty Działdowskiego – Pawła Cieślińskiego i Senator RP – Bogusławy Orzechowskiej.

Następnie zaproszeni goście dokonali symbolicznego otwarcia ścieżki edukacyjnej wokół jeziora Rybno poprzez przecięcie wstęgi i udali się na spacer nowo otwartym traktem. Spacerującym przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna.

Potem odbyła się część artystyczna. Odbył się koncert „Od klasyki po tango” w wykonaniu akordeonisty – Karola Janika i skrzypaczki – Katarzyny Sut. Ponad to na scenie wystąpili: Karolina Palczewska, grupa teatralna „Poza schematem”, zespoły taneczne ze szkół podstawowych w Rybnie i Hartowcu oraz zespół seniorek „Niezapominajki”.

Podczas pikniku każdy mógł skosztować zupy rybnej, a dla najmłodszych czekały urządzenia dmuchane.