„NIE UCHODZI, NIE UCHODZI…CZYLI DAMY I HUZARY”

 

Pochlebstwo ma w sobie osobliwy przysmak, chociaż go kto rzekomo odrzuca, przecież ono smakuje.
Aleksander Fredro „Damy i Huzary”

            W piątek 04.03.2016 r., członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Rybno wyjechali do Warszawy, do teatru Rampa, gdzie z wielką przyjemnością obejrzeli muzyczną wersję komedii A. Fredry pt. „Nie uchodzi, nie uchodzi… czyli damy i huzary”, w reżyserii i adaptacji Macieja Wojtyszki.
Klasyka Fredry przedstawiona w dość niezwykły sposób okazała się strzałem w dziesiątkę. Spośród 20 osób, które wzięły udział w wycieczce nie znalazła się nawet jedna, która miałaby choć cień wątpliwości, co do słuszności decyzji o wyjeździe z nami do Warszawy.
„Spektakl, pomimo iż jest wystawiany na scenie od wielu lat nie stracił na świeżości i wciąż zaskakuje swoją aktualnością i prawdziwymi wystrzałami na scenie” – zgodnie twierdzą uczestnicy wycieczki.
Ten, kto nie był niech żałuje i uważnie śledzi naszą stronę internetową oraz facebook’a w oczekiwaniu na wiadomości o kolejnym wyjeździe organizowanym przez bibliotekę.
Kończąc pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, mam nadzieję, że przy kolejnej wycieczce również nas nie zawiedziecie Dziękuję!!!

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosław Rolkowski

DSC_1453DSC_1452DSC_1451DSC_1450DSC_1448DSC_1442DSC_1443DSC_1445