Propozycje książkowe na marzec.

Jeżynowa zima

  Sarah Jio

 JEŻYNOWA PIERZYNA

Kiedy niespodziewany nawrót zimy paraliżuje miasto, Claire ma wrażenie, że pogoda  doskonale odzwierciedla chłód panujący w jej sercu. Przeżyła tragiczny wypadek, po  którym nie może się podnieść. Dopiero dziennikarskie śledztwo, jakie prowadzi w  sprawie  zaginionego przed laty chłopca, pozwala jej zapomnieć o nieszczęściu. W  miarę jak  kolejne tropy odkrywają przed nią historię uprowadzonego chłopczyka i  poszukującej go  pełnej nadziei matki, Claire powoli uczy się żyć na nowo. A to jeszcze  nie wszystko: ślady  zaginionego Daniela zaczynają w zagadkowy sposób splatać się z  losami jej własnej  rodziny..

 

 

Dom na plaży

 Sarah Jio

 DOM NA PLAŻY

Nigdy nie ignoruj tego, co dyktuje ci serce. Nawet jeśli podążanie za jego głosem będzie  bardzo trudne. W życiu Anne wszystko było zaplanowane. Wystawne przyjęcia, ślub z  mężczyzną, którego zna od wielu lat, kariera idealnej pani domu. Wszystkie te plany  niszczy jedna decyzja, podjęta pod wpływem impulsu. Anne chce poznać smak  prawdziwego życia, z dala od rodzinnego domu. Dlatego zgłasza się do oddziału  pielęgniarek stacjonujących na Bora-Bora. Tam, wśród pięknie kwitnących krzewów  hibiskusa i bezkresu turkusowego oceanu narodzi się przyjaźń między nią a  tajemniczym żołnierzem Westrym.

 

 

 

 

 Agnieszka Lingas-Łoniewska

 SZUKAJ MNIE WŚRÓD LAWENDY TOM I

Piękna Dalmacja Południowa, malowniczy Półwysep Pelješac, trzy siostry, trzy historie,  trzy miłości. Czy można zapomnieć o zdradzie i niespełnionych obietnicach? Mówi się,  że każdy zasługuje na drugą szansę, ale czy takim dobrodziejstwem Zuzanna obdarzy  Roberta? Nie tak łatwo przecież zamknąć karty przeszłości i napisać nową opowieść o  wspólnym życiu. Zuzanna to pierwszy tom historii trzech kobiet w gorących  chorwackich klimatach. Opowieść o tym, jak łatwo i szybko można zniszczyć wszystko,  co w życiu najcenniejsze i jak trudno potem to odzyskać.

 

 

 

 

 Agnieszka Lingas-Łoniewska

 SZUKAJ MNIE WŚRÓD LAWENDY TOM II

  Kontynuacja lawendowej trylogii. W tomie II poznajemy historię trójkąta miłosnego      średniej siostry Zuzanny i Gabrieli. Zosia staje twarzą w twarz z własną przeszłością i              pierwszą wielką miłością. Maks Krall wraca do jej życia i nie pozwala o sobie zapomnieć.  Czy Zosia zrozumie własne pragnienia, czy Adam wyjawi jej prawdę, czy Maks naprawdę  ją  kocha?

 

Okładka książki Ludzie czy bogowie 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami

 Dariusz Kortko i Krystyna Bochenek

 LUDZIE CZY BOGOWIE

  Przez kilka lat rozmawialiśmy z lekarzami, bo nie mogliśmy się pogodzić z oskarżeniami, że   są zadufani w sobie, przemęczeni, w ciągłej pogoni za pieniędzmi, niemoralni. Że  stracili empatię, są urynkowieni, zatopieni w procedurach, kontraktach, punkty za leczenie  przeliczają na kasę. Że się wzbogacili, a tymczasem pacjent stał się dla nich po prostu  klientem. Pytaliśmy: kto to jest wielki lekarz? Na jaką nagrodę mogą liczyć lekarze i jak się  mierzą z porażkami? Skąd czerpią wzory? Kto jest dla nich mistrzem? Czego się boją?

 

Przystań Julii

 Katarzyna Michalak

 PRZYSTAŃ JULII

 Przewrotny los połączył trzy kobiety mieszkające przy uliczce Leśnych Dzwonków.  Szczęście ma jednak to do siebie, że nie trwa długo, a przyszłość skrywa wiele  niespodzianek, nie zawsze radosnych…  Julia postanowiła zacząć wszystko od nowa.  Spakowała do samochodu dorobek całego życia i ruszyła przed siebie, byle dalej od  rozczarowań i zdrady. Czuła, że mały domek w Bieszczadach może stać się jej  bezpieczną przystanią, nie wiedziała jednak, co ją czeka na końcu drogi. Gosia i Kamila,  przyjaciółki Julii z Milanówka, muszą zmierzyć się z mroczną tajemnicą, przez którą już  utraciły najbliższą im osobę. Łukasz zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę. W tej grze  stawką jest życie kogoś, kogo kocha. Jeden błąd i nadzieja znów zmieni się w rozpacz.

 

 

 

 Katarzyna Michalak

 GRA O FERRIN TOM I

 Karolina,  lekarka pogotowia, jedzie ratować młodą samobójczynię. Nie przypuszcza,  że za chwilę straci wszystkie bliskie osoby i cały jej świat legnie w gruzach. Nie mogąc  się z tym pogodzić postanawia uciec do Ferrinu – magicznego świata, który znała z  opowieści z dzieciństwa.  Wpada jednak w sam środek krwawej wojny. Karolina, która  w Ferrinie zmienia się w Anaelę dell’Iderei, Gwiazdę Ferrinu, Pierwszą z Przepowiedni,  staje się zakładnikiem sił dobra i zła. Kto stoi za Wielką Wojną, kto jest sojusznikiem, a  kto wrogiem? Prawda, którą dziewczyna powoli odkrywa, mrozi krew w żyłach.

 

 

 

Kroniki Ferrinu. Tom 2. Powrót do Ferrinu - Michalak Katarzyna

 Katarzyna Michalak

 POWRÓT DO FERRINU TOM II

 Gra nigdy się nie kończy… Tajemniczy i okrutny świat Ferrinu, upomni się o Anaelę  po raz drugi. Będzie musiała stawić czoła brutalnym wrogom, mrocznym  wyzwaniom i intrygom. Czy tym razem uda się jej uratować Ferrin przed zagładą?  Czy przezwycięży klątwę Szarej Śmierci? Czy kiedykolwiek znajdzie szczęście u  boku Sellinarisa? Niezapomniana uczta dla wszystkich miłośników fantasy, którzy  cenią sobie epicki rozmach i nieposkromiona wyobraźnię.

 

 

 

Serce Ferrinu. Kroniki Ferrinu. Tom 3

 Katarzyna Michalak

 SERCE FERRINU TOM III

 Potęga miłośći czy przeznaczenie? Przepowiednia wypełniła się po raz kolejny, gra  okrutnych bogów zakończyła się według ich zamysłów.  Czy Anaela znowu zawiodła?  Czy wszystko stracone? Tym razem to nie ona będzie Wybawicielką – próbę  podejmie jej córka Gabriela. Pamięta słowa matki „Ocal serce Ferrinu”. Czy sprosta  temu trudnemu zadaniu kiedy nadejdzie jej czas? Czy będzie potrafiła powstrzymać  wojnę i zagładę? Ale najpierw musi odkryć czym tak naprawdę jest serce Ferrinu i co  nadaje mu moc…

 

 

 

 

Okładka książki Wojna o Ferrin

      Katarzyna Michalak

     WOJNA O FERRIN TOM IV

Wojna o Ferrin to czwarta część pięciotomowego cyklu fantasy, o bogatej i żywej fabule,        zaskakujących zwrotach akcji, której bohaterowie są intrygującymi i niepokojącymi                postaciami. Targają nimi wielkie namiętności: żądza władzy, miłość i nienawiść.

 

 

 

 

 

Kroniki Ferrinu. Tom 5. Pani Ferrinu - Michalak Katarzyna

 Katarzyna Michalak

 DANI FERRINU TOM V

Dookoła trwało piekło, jakby wszystkie działa, muszkiety i pistolety Lanorów  skierowane były przeciwko tej jednej drobnej kobiecie. I tak rzeczywiście było. Gdyby  widziała wściekłość Lanorów, pewnie cofnęłaby się sekundę szybciej, ale ona zważała  tylko na to, by zamknąć jak największą część Ferrinu, póki nie dotrze do kresu swych  możliwości. Przerwała jej jedna kula. Anaela krzyknęła i padła.