Kraszewski. Komputery dla bibliotek

W dniu 30 listopada 2022 do naszej Biblioteki dotarł sprzęt komputerowy w ramach Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu znacząco zwiększy się atrakcyjność Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: 2 laptopy, 2 tablety, urządzenie wielofunkcyjne, 2 myszy, monitor, kabel ethernet, 2 pendrive oraz 6 programów antywirusowych.
Koszt ogółem zadania wynosił 27 000, 00 zł, z tego 22 900, 00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.