Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Rybnie

W niedzielę 14 stycznia 2018r. w Rybnie po raz kolejny odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z naszego sztabu kwestowali w Rybnie, Koszelewach, Rumianie, Hartowcu oraz w Zwiniarzu.

Łącznie zebrana kwota jest rekordowa w naszej miejscowości : 11 265,18 zł, 20 euro centów i 20 koron norweskich.

Jak co roku, w tym dniu przewidzianych było mnóstwo atrakcji. O godzinie 17:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie finał WOŚP rozpoczęło Bractwo Rycerskie Świętej Katarzyny Ziemi Działdowskiej. Następnie trwały licytacje przeplatane  występami naszych lokalnych artystów: dziewczynek z miejscowego koła wokalnego ,,Rybki” , Młodzieżowej Orkiestry Dęty z Rybna prowadzonej przez Jarosława Rolkowskiego , Zespołu Duo – Państwo Bojarowscy oraz wokalistek: Beaty Drzewińskiej, Eweliny Szambory, Zuzanny Knozowskiej i Karoliny Urbańskiej. W tym szczególnym dniu, tort ufundowany przez market ,,Rybka”, został wylicytowany przez Wójta Gminy Rybno Tomasza Węgrzynowskiego, który przekazał go wszystkim zebranym. W między czasie przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Rumianie przekazali datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 20:00 wysłaliśmy ,,światełko do nieba”.

Dzięki Państwa hojności podczas licytacji zebraliśmy 3 570,00 zł.

Szef Sztabu WOŚP w Rybnie Jarosław Rolkowski składa serdeczne podziękowania wolontariuszom i ich opiekunom (Dominice Kamińskiej, Karolinie Kamińskiej, Martynie Szczepańskiej, Justynie Podowskiej, Jagodzie Sikorskiej, Patrykowi Rolkowskiemu, Agacie Szczepańskiej, Wiktorii Bem, Wiktorii Szymańskiej, Monice Tomaszewskiej, Agacie Karbowskiej, Julicie Loźniewskiej, Zuzannie Malinowskiej, Ewelinie Deptule, Aleksandrze Szulwic i Hubertowi Psiuk), Paniom odpowiedzialnym za liczenie pieniędzy i pomoc przy organizacji zbiórki (Małgorzacie Karczewskiej, Bożenie Szatkiewicz, Beacie Rolkowskiej i  Grażynie Szydłowskiej), zespołowi muzycznemu, wokalistkom, Straży Pożarnej z Rumiana, marketowi ,,Rybka”, członkom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno oraz mieszkańcom Gminy Rybno za przekazane przedmioty na licytację, a także WSZYSTKIM, którzy z zaangażowaniem licytowali do ostatniej chwili.

Wszystkim, którzy wspierali akcje WOŚP serdecznie dziękujemy – okazali Państwo serce i przyłączyli się do zbiórki pieniędzy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Kwoty zebrane w poszczególnych miejscowościach:
Rybno – 3176,74 zł,
Hartowiec – 1025,41 zł,
Rumian – 1153,97 zł + 150 zł = 1303,97 zł,
Koszelewy – 1286,55 zł,
Zwiniarz – 902,62 zł.

Kwoty zebrane przez wolontariuszy:
Sikorska Jagoda – 494,02 zł,
Szczepańska Agata – 408,60 zł,
Szczepańska Martyna – 370,73 zł,
Kamińska Karolina – 394,70 zł,
Kamińska Dominika – 521,12 zł,
Szymańska Wiktoria – 539,00 zł,
Rolkowski Patryk – 325,29 zł,
Psiuk Hubert – 253,72 zł + 20 euro centów,
Tomaszewska Monika – 486,41 zł,
Bem Wiktoria – 325,90 zł + 20 koron norweskich,
Karbowska Agata – 541,76 zł,
Loźniewska Julita – 612,21 zł,
Malinowska Zuzanna – 571,25 zł,
Deptuła Ewelina – 913,56 zł,
Szulwic Aleksandra – 786,91 zł.

DZIĘKUJEMY!!!