Propozycje książkowe na kwiecień.

egzo

 Konrad T. Lewandowski

 CZAS EGZORCYSTÓW

Komisarz Krzysztof Louvain jest człowiekiem pękniętym wewnętrznie – były oficer SB,  tropiciel solidarnościowej opozycji, przeżył nagłe i niespodziewane nawrócenie, z którym  pomimo upływu lat nie może sobie poradzić. Ukrywa przemianę duchową pod jawnym  cynizmem, a ostentacyjne praktyki religijne i znajomości w kręgach kościelnych pomagają  mu skutecznie unikać policyjnej emerytury. Nikt nie wie, w co naprawdę wierzy, nawet on  sam stara się nad tym nie zastanawiać.

 

 

sua

Susan Hill

W LABIRYNCIE ULUBIONYCH MIEJSC

Zaginięcie samotnej pięćdziesięcioletniej kobiety nie robi wrażenia na doświadczonych policjantach: ludzie mają swoje powody, by znikać. Czy miały je jednak też zakompleksiona dziewczyna i sympatyczna staruszka – zastanawia się inspektor Serrailler, enigmatyczny, zamknięty w sobie, i jego młoda podwładna, która przyjechała do Lafferton z nadzieją, że tu odzyska równowagę po bolesnym rozstaniu.

 

 

 

 

 

RAJ

 Christina Krusi

 RAJ BYŁ MOIM PIEKŁEM

Poruszający los dziecka wykorzystywanego seksualnie. Christina Krüsi urodziła  się w 1968 roku w Szwajcarii. Pierwsze lata dzieciństwa spędziła niczym w raju –  we wspólnocie misyjnej w boliwijskiej dżungli, gdzie jej rodzice zostali posłani    przez organizację Wycliffe jako tłumacze Biblii. Ów raj zmienił się jednak  niespodziewanie w piekło, gdy w tajnym, przerażającym rytuale Christina została  naznaczona jako „wybrana”.

 

 

 

 

SWOBOP

 S. C. Stephens

 SWOBODNA

Po wplątaniu się w trójkąt miłosny, który doprowadził do niszczącej zdrady i  rozpadu jej poprzedniego związku, Kiera przysięgła sobie nie powtarzać raz  popełnionych błędów. Jest zdeterminowana, by już nigdy nikomu nie sprawić tak  wielkiego bólu, a zwłaszcza uduchowionemu, utalentowanemu mężczyźnie, który  zdobył jej serce.

 

 

 

 

 

STO

 Richard C. Morais

 PODRÓŻ NA STO STÓP

Wibrująca kolorami, zapachami i smakami kuchni powieść, kipiąca nimi aż po  brzegi kart, serwuje rubaszną biesiadę ze słów o rodzinie, narodowościach i  tajnikach dobrego smaku. Hassana Haji to zdumiewający smakosz, który w tej  uroczej książce opowiada dzieje swojego życia. Bohater prowadził w Bombaju  skromną restaurację. Zmuszony do emigracji, osiedla się we francuskiej wsi  Lumiere,  naprzeciwko znanego francuskiego kucharza i zakłada tam maleńką  restaurację. Jej wielki sukces wywołuje międzykulturową wojnę.

 

 

 

 

SOMORA

 Marcin Wolski

 SODOMA

Nadchodzi dzień sądu. Wielka radość dla miłośników „Agenta Dołu” i „Psa w  studni”! Marcin Wolski po sukcesach na niwie historii alternatywnych powraca w  dawnym stylu. Zaprasza do współczesnej Sodomy i każe swemu bohaterowi  powtórzyć zadanie, które Bóg zlecił ongiś Lotowi. Jeśli nie znajdzie dziesięciu  sprawiedliwych, jego miasto, gigantyczna dziesięciomilionowa metropolia,  ulegnie zagładzie, choć tym razem to sami ludzie zgotują ludziom tragiczny  los.Bohater, Tol Willer, ma do dyspozycji parapsychiczne zdolności i tylko 72  godziny. Podjęte zadanie skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze  stanie piękna osiemnastoletnia Claire, uciekinierka z zakładu dla panien  szczególnego przeznaczenia.

 

 

DIABEL

 Antonia Hodgson

DIABEŁ Z WIĘZIENIA DŁUŻNIKÓW

Londyn, rok 1727. Dwudziestopięcioletni Tom Hawkins zamiast studiować  teologiczne traktaty, spędza czas w przybytkach rozkoszy i przy karcianych  stołach. Aż trafia do więzienia dla dłużników… Marshalsea to piekło na ziemi.  Nieludzki świat o prostych zasadach: ci, którzy zdołają pożyczyć skądś pieniądze,  mają szansę przeżyć. Ci, którzy nie mają grosza, sczezną z głodu i chorób. Stąd nie  da się uciec… Lecz Tom Hawkins nigdy nie potrafił przestrzegać zasad… Seria  makabrycznych zabójstw wypełnia więzienie jeszcze większym strachem.  Podejrzenie pada na tajemniczego więźnia, nazywanego diabłem. A Tom dzieli z  nim celę…

 

 

BADZ

 Joanna Sykat

 TYLKO PRZY MNIE BĄDŹ

Czasem wybór między pieniędzmi a miłością jest trudny.  Jeszcze trudniejszy, gdy  musisz zdecydować między zdobyciem pieniędzy potrzebnych ukochanej osobie a  byciem z nią w chwilach, kiedy cię potrzebuje.  Marta ma świadomość tego, że  sprzedała swoje życie i czas. Dzięki lukratywnemu kontraktowi zamieniła szum  drzew, zieleń traw, zapach kwiatów i szmery strumyków na gąszcz światłowodów,  mieszkanie pełne nowinek technicznych i egzystowanie (bo przecież nie można  tego nazwać życiem) pod wielką kopułą z pleksiglasu. Ale to wszystko zrobiła  przecież dla Niego – dla Wojtka, którego może widywać jedynie podczas krótkich  urlopów. Czy to wszystko było tego warte?

 

 

 

AAANAPIETNA

 Anna Maria Scarfo

 NAPIĘTNOWANA

W miasteczku San Martino di Taurianova w Kalabrii jest wiosna. Anna Maria ma  trzynaście lat i zakochuje się po raz pierwszy – w chłopaku starszym od siebie.  Jest zachwycona, kiedy ukochany zaprasza ją na przejażdżkę. Śni o miłości, ale  ten samochód zawiezie ją do piekła. Zatrzymuje się przed opuszczonym domem.  W środku są trzej mężczyźni…. Tak zaczyna się jej długa, ciemna noc – gwałtów,  bólu i milczenia. Trzy lata,  podczas których Anna Maria zostaje odarta z  dzieciństwa, z chęci życia, z  godności. Dopiero kiedy jej oprawcy chcą skrzywdzić  jej ukochaną młodszą  siostrę, Anna Maria znajduje w sobie odwagę, by zacząć  mówić.

 

 

AAAAAALUBI

 Alice Munro

 KOCHA, LUBI, SZANUJE…

Miłość jest przeznaczeniem, ale nie wytycza drogi na całe życie. Bywa, że pojawia  się tam, gdzie jej nie oczekiwano, zmienia lub porzuca obiekt uczuć, niesie ze sobą  namiętność bądź nudę przyzwyczajenia, nieraz utrzymuje się na niej „leciutki  nalot nienawiści”. Autorka wypełnia przestrzeń między „kocha” a „szanuje”  wielością odcieni uczuć i relacji. W jednym z opowiadań pisze, że „przypomina to  bardziej chwytanie czegoś w powietrzu niż budowanie historii”. Opowiada o  przeszłości, tworzy prawdopodobne scenariusze, ale nie namawia do  poszukiwania prawdy o przyszłości za wszelką cenę: „Nie pytaj, bo wiedzieć nie  trzeba… co gotuje nam los, tobie i mnie”.